Jesteś tutaj:
 

Szanowni Państwo!

Seniorzy.pngWitamy na stronie internetowej przygotowanej dla seniorów, ich rodzin, organizacji pozarządowych, gminnych rad seniorów i samorządów terytorialnych. Jej celem jest przekazywanie informacji i promocja działań, aktywności, dobrych praktyk, doświadczeń, dorobku i integracji międzypokoleniowej w województwie świętokrzyskim.

Aktualności Aktualności

60+Kultura czyli tańszy wstęp do instytucji kultury dla seniorów

weekend seniora z kulturą plakat akcjiPlacówki kulturalne w całej Polsce zapraszają na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni, 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura". W Świętokrzyskiem do swych siedzib, taniej niż na co dzień lub bezpłatnie, zapraszają placówki: Muzeum Wsi Kieleckiej, Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.
 

II Świętokrzyski Dzień Seniora

II Świętokrzyski Dzień SenioraJuż za tydzień, 24 września odbędzie się II Świętokrzyski Dzień Seniora. Tegoroczne spotkanie zaplanowano w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Polanika w Chrustach k. Zagnańska. Wydarzeniu patronuje m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego.

W orszaku króla Stasia

plakat rajdu rowerowegoNietypowo, bo nie pieszo ani konno, lecz rowerem, podążą trasą historycznego przejazdu króla Stanisława Augusta przez ziemię konecką uczestnicy rajdu rowerowego zaplanowanego na 15 lipca. Organizatorami wyprawy są: Towarzystwo Wspierania Rozwoju Powiatu "Wszechnica Konecka", Starostwo Powiatowe w Końskich, Oddział PTTK w Końskich oraz samorządy Smykowa, Radoszyc i Rudy Malenieckiej. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 lipca.

Weekend Seniora w Chęcinach

Weekend Seniora w ChęcinachWielopokoleniowa integracja i dobra zabawa przy muzyce z dawnych lat, a wszystko to podczas najbliższego międzygminnego spotkania osób starszych. Doroczny "Weekend Seniora" odbędzie się 8-9 lipca w Chęcinach. Organizatorem wydarzenia, któremu honorowo patronuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, jest burmistrz Gminy i Miasta Chęciny.

Teleopieka wsparciem dla seniorów

Konferencja na temat teleopieki nad osobami starszymi (05).JPGO potrzebie i możliwościach wsparcia seniorów systemem teleopieki dyskutowano w środę 5 lipca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. W rozmowach uczestniczyli Agata Binkowska, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Waldemar Grzyb, przewodniczący Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów oraz Marek Materek, prezydent Starachowic.

Lipcowe marszruty po Kielecczyźnie

dąb BartekDo aktywnego wypoczynku i poznawania zakątków województwa świętokrzyskiego co tydzień namawia Klub Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" organizując bliższe i dalsze wycieczki piesze. W tę sobotę, 1 lipca, wraz z członkami KTP PTTK "Przygoda" będzie można udać się na eskapadę w kierunku Daleszyc, a dzień później, 2 lipca, wyruszyć na poszukiwanie śladów św. Jacka. Natomiast seniorów i osoby niepełnosprawne Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd zachęca do rejestrowania się na rajzę wokół Kielc, którą zaplanowano 5 lipca.

Zajęcia dla seniorów

para seniorów na rowerach Od czerwca do października na suchedniowskich seniorów czekają specjaliści z dziedziny komunikacji interpersonalnej, medycyny, informatyki, grafiki, rzeźby, matematyki, którzy będą zachęcać do aktywnego spędzania wolnego czasu. Zapisy na zajęcia edukacyjne, artystyczne i ruchowe dla osób starszych, realizowane w ramach projektu "Milowy krok - rada 60+", przyjmowane są w Urzędzie Miasta i Gminy w Suchedniowie.

Zobacz atrakcje ziemi zagnańskiej

seniorki na hamaku

Do poniedziałku, 22 maja, seniorzy i osoby niepełnosprawne mają możliwość zapisania się na wycieczkę po okolicach Zagnańska. Wyprawa, organizowana przez Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd, odbędzie się 24 maja. Jest ona kolejną z cyklu imprez turystycznych, które inicjatorzy zaplanowali aż do listopada 2017.

Dofinansowują działalność łagowskiego Domu Senior-Wigor

Pensjonariusze Domu Senior-WIGOR w SędkuGmina Łagów jest jedną z czterech gmin w woj. świętokrzyskim, w której działa Dom Senior-Wigor. Samorząd otrzyma dotację na funkcjonowanie placówki w wysokości ponad 44 tysięcy zł., co znacznie przyczyni się do rozwoju miejsca przyjaznego seniorom.

Poznają uroki ziemi świętokrzyskiej

karczówkaOd maja do listopada 2017 roku Stowarzyszenie Ziemia Świętokrzyska i kielecki samorząd zapraszają seniorów oraz osoby niepełnosprawne na wycieczki piesze i rowerowe po regionie. Pierwszą wyprawę zaplanowano w środę, 10 maja, a jej trasa przebiegać będzie szlakami turystycznymi wokół Kielc.

Dzienny Dom Seniora powstanie w Zagnańsku

Dzienny Dom Seniora powstanie w ZagnańskuGmina Zagnańsk zakwalifikowała się do „Programu Wieloletniego SENIOR+  na lata 2015-2020, edycja 2017". Samorząd otrzymał dotację z budżetu państwa w wysokości 279.000 zł na utworzenie Dziennego Domu Seniora.

Nowi partnerzy Świętokrzyskiej Karty Seniora

umowy z kolejnymi partnerami programu Świętokrzyska Karta SenioraDziewięć nowych podmiotów przystąpiło do grona partnerów Świętokrzyskiej Karty Seniora. W uroczystości podpisania porozumień z nimi brał udział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas. Po niej odbyło się posiedzenie Świętokrzyskiej Rady Seniorów.

Rusza Chmielnickie Pudełko Życia

Chmielnickie Pudełko Życia.pngSeniorzy z gminy Chmielnik otrzymają pudełka życia, które w nagłych przypadkach zagrożenia życia lub zdrowia, pomogą służbom medycznym w sprawnym działaniu. Akcję prowadzi Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Chmielniku oraz Urząd Miasta i Gminy Chmielnik. To kolejne świętokrzyskie miasto podejmujące tego typu inicjatywę.

Seniorzy spędzają razem czas na wiosnę

Spotkanie dla seniorów w Połańcu.jpgWiosenne spotkanie z humorem dedykowane połanieckim seniorom organizuje w środę, 26 kwietnia, burmistrz Połańca, przewodniczący Rady Miejskiej, Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu oraz tamtejszy Środowiskowy Dom Samopomocy. Początek wydarzenia o godz. 17 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki w Połańcu.

Kolejna placówka ochrony zdrowia dołączyła do programu "Przychodnie Przyjazne Kombatantom"

Posiedzenie WRKiOR (6).JPGW Urzędzie Marszałkowskim obradowała Wojewódzka Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych. Podczas posiedzenia, które odbyło się w czwartek, 6 kwietnia, kolejna placówka ochrony zdrowia dołączyła do programu "Przychodnie Przyjazne Kombatantom". Porozumienie w tej sprawie przewodniczący rady Maciej Lis podpisał z przychodnią ARTIMED w Kielcach.

Starachowiccy seniorzy mogą się cieszyć kolejnymi zniżkami

Starachowicka Karta Seniora 60+Program Starachowicka Karta Seniora 60+ wzbogacił się o kolejnych trzynastu partnerów, oferujących zniżki na swoje produkty i usługi dla seniorów. W gronie tym znalazły się firmy i instytucje  nie tylko z terenu miasta, ale także z terenu kraju.  Na chwilę obecną Program Starachowicka Karta Seniora liczy 65 partnerów, a prezydent miasta zaprasza do współpracy kolejnych.

Już niebawem rusza Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku

Sędziszowska Akademia Trzeciego Wieku Mieszkańcy Gminy Sędziszów, po 60 roku życia, mogą zgłaszać się do udziału w bezpłatnych zajęciach organizowanych w ramach projektu „Senioralna Akademia Trzeciego Wieku". Inicjatorami przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Oświaty, Kultury i Sportu Miasta i Gminy Sędziszów oraz Wacław Szarek, burmistrz Gminy Sędziszów.

Rywalizują o grant w konkursie "Decydujesz, pomagamy"

Skarzyski Klub Seniora.jpgSkarżyski Klub Seniora znalazł się w gronie najlepszych projektów, startujących w ogólnopolskim konkursie "Decydujesz, pomagamy". Inicjatywa dla seniorów ze Skarżyska-Kamiennej ma szansę zdobyć grant w wysokości 5 tys. zł. Głosowanie trwa do 4 kwietnia w sklepach Tesco w Skarżysku-Kamiennej: przy ul. Piłsudskiego 36, Spółdzielczej 32 oraz w Suchedniowie przy ul. Zagórskiej 1a.

Pokażą jak dbać o bezpieczeństwo i aktywność seniorów

Kampania bezpieczny i aktywny senior.jpgRuszyła regionalna odsłona ogólnopolskiej kampanii "Bezpieczny i aktywny senior". Kampania zmienia sposób postrzegania starości, jej celem jest także ograniczenie liczby przestępstw popełnianych na szkodę osób starszych, ochrona interesów seniorów oraz promocja zdrowego i bezpiecznego stylu życia. Inauguracja odbyła się w środę, 8 marca, podczas konferencji zorganizowanej w Świętokrzyskim Urzędzie Wojewódzkim.

Ruszają nowe inicjatywy dla seniorów

ASOS 2017Blisko 820 tys. zł otrzymały świętokrzyskie organizacje pozarządowe na realizację projektów w ramach rządowego programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych - edycja 2017. W sumie w regionie zrealizowanych zostanie dziewięć inicjatyww w: Kielcach, Bilczy, Bliżynie, Bodzechowie, Sędziszowie, Suchedniowie i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Wyświetlanie 1 - 20 z 95 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 5
 
 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Aurelii i Ładysława
Wszystkiego najlepszego!