Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Powstanie łącznica kolejowa Czarnca - Włoszczowa

wiadukt CMK Włoszczowa (3).jpgMieszkańcy województwa świętokrzyskiego wkrótce spędzą mniej czasu w pociągach relacji Kielce - Warszawa, a to za sprawą budowy łącznicy kolejowej między stacjami Czarnca i Włoszczowa Północ. Odcinek usprawni także ruch kolejowy między stolicą regionu a Łodzią, Poznaniem, czy Szczecinem.

Umowa na budowę obwodnicy Włoszczowy podpisana

umowa na obwodnicę WłoszczowyPrzez włoszczowski rynek przejeżdża na dobę ponad kilka tysięcy samochodów, w tym duża część to tiry. Dla mieszkańców powoduje to ogromne uciążliwości. Ruch jest bardzo duży, a ciężarówki niszczą barierki chroniące pieszych. Sytuację ma zmienić obwodnica. W Urzędzie Miasta i Gminy we Włoszczowie z udziałem marszałka Adama Jarubasa i wicemarszałka Jana Maćkowiaka 20 grudnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Etap I - Obwodnica Włoszczowy w ciągu DW 786".

Komfortowa podróż świętokrzyską koleją

Zmodernizowany szynobus (03).JPGNowoczesne wnętrze, wygodne fotele, dostęp do bezprzewodowego Internetu, klimatyzacja, informacja dźwiękowa dla pasażerów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - tak prezentuje się zmodernizowany pociąg EN57, którym od dziś będą podróżować mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. To pierwszy z czterech pojazdów wyremontowanych przez spółkę POLREGIO, który trafił na świętokrzyskie tory. - Kolejne dwa pojazdy zostaną dostarczone pod koniec 2018 roku - poinformował Robert Zaborski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej.

Podpisanie umowy na budowę włoszczowskiej obwodnicy

ulica samochodyDziś w Urzędzie Miasta i Gminy we Włoszczowie z udziałem marszałka Adama Jarubasa i wicemarszałka Jana Maćkowiaka odbędzie się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Etap I - Obwodnica Włoszczowy w ciągu DW 786".

Powiat Sandomierski zainwestował miliony w drogi

powiat sandomierski wyremontowana drogaBlisko 5 milionów złotych wydał Powiat Sandomierski na realizację inwestycji drogowych w 2017 roku. Część tej kwoty udało się pozyskać ze środków PROW, subwencji z budżetu państwa na usuwanie skutków klęsk żywiołowych oraz z dotacji gmin na zadania wspólne.

W Sędziszowie przywrócono ruch na wiadukcie

W Sędziszowie przywrócono ruch na wiadukcieJedna z największych, długo oczekiwanych, inwestycji powiatu jędrzejowskiego jest już na ukończeniu. Remontowany od sierpnia wiadukt w Sędziszowie, 14 grudnia, został otwarty dla ruchu.

Chodnik w Ociesękach oddany do użytku

Oddanie chodnika w Ociesękach (13).JPGW Ociesękach w gminie Raków oddano do użytku nowo wybudowany chodnik, biegnący wzdłuż drogi wojewódzkiej nr 764. W odbiorze inwestycji wziął udział marszałek Adam Jarubas oraz wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Nowy rozkład jazdy PKP

PKP Intercity logoDobre informacje dla pasażerów podróżujących koleją. Od niedzieli 10 grudnia PKP Intercity wprowadza nowy rozkład jazdy. Na popularnych trasach pociągi pojadą częściej, pojawią się też zupełnie nowe połączenia

Bilety komunikacji miejskiej w Kielcach ponownie za złotówkę

autobus miejski mPay i Mastercard po raz kolejny zachęcają pasażerów do sięgania w życiu codziennym po nowoczesne, bezgotówkowe rozwiązania płatnicze. W puli trzeciej edycji promocji znalazło się 80 tys. biletów komunikacji miejskiej, spośród których każdy kosztuje jedynie złotówkę. Z tańszych przejazdów można korzystać także w Kielcach. Promocja trwać będzie do końca roku lub do wyczerpania puli biletów.

Podróż życia

Legitymacja PKP dla czterolatki (15).JPGWyjątkowy prezent mikołajkowy otrzymała 4-letnia Kinga ze Skarżyska-Kamiennej. Do 26 roku życia może bezpłatnie jeździć wszystkimi pociągami Przewozów Regionalnych POLREGIO. 6 grudnia w siedzibie Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych w Skarżysku-Kamiennej wraz z mamą dziewczynka odebrała legitymację, która upoważnia ją do darmowych przejazdów koleją.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52