Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Wspomnienie wakacji z Działaj Lokalnie

Pierogowa wioska zaprasza _ lato z produktem lokalnym.jpgW powiecie staszowskim od lipca br. trwa realizacja projektów w ramach programu Działaj Lokalnie. Dla kilku grup składających się z bardzo aktywnych osób okres wakacji był przeznaczony na kreatywną pracę. Dorobek ludzi wytrwale rozwijających swoje umiejętności i tworzących w swoich miejscowościach różnorodne działania, niech zainspiruje do aktywności i realizowania marzeń kolejnych mieszkańców naszego regionu.

Wsparcie dla NGO

EPRD logoKielecka firma EPRD Biuro Polityki Gospodarczej i Rozwoju Regionalnego organizuje Dni Otwarte dla NGO. 19 i 20 września stowarzyszenia i fundacje będą mogły spotkać się z pracownikami departamentów firmy w godzinach od 10.00 do 15.00 w siedzibie firmy przy ul. Szkolnej 36A w Kielcach i skorzystać z bezpłatnych konsultacji specjalistów m.in. na temat współpracy międzynarodowej i pozyskiwania funduszy na działalność NGO.
 

Na dbanie o zdrowie nigdy nie jest za późno

Profilaktyka zdrowotna wśród seniorów (01).JPGW poniedziałkowe przedpołudnie na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach przewodniczący oddziałowych Sekcji Emerytów i Rencistów Związku Nauczycielstwa Polskiego wzięli udział w wykładach dotyczących profilaktyki zdrowotnej osób starszych. Gościem spotkania był Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka województwa świętokrzyskiego ds. seniorów, który przedstawił założenia Świętokrzyskiej Karty Seniora.

Skarżyszczanin stworzył Kampanię Społeczną Roku!

logo kampanii społecznej Możesz to zmienićDwie młode osoby zorganizowały innowacyjną kampanię społeczną, która została wybrana Kampanią Społeczną Roku 2015. Poruszeni prawdziwą historią, chcieli pokazać innym, że warto reagować na przemoc, której możemy stać się świadkami w miejscach publicznych. Dzięki zaangażowaniu i ciężkiej pracy, zrealizowali kampanię, która na zasadzie pro bono dotarła do 10 mln odbiorców w Polsce i została nagrodzona przez branżowe instytucje.

Zostań Rodziną Zastępczą Zawodową

Zostań Rodziną Zastępczą ZawodowąWychowywanie w rodzinie zastępczej jest ogromną szansą dla każdego dziecka, które nie ma możliwości zostać adoptowanym, marzącego o posiadaniu własnej kochającej rodziny. Kandydatów na Rodziny Zastępcze Zawodowe dla dzieci z terenu powiatu jędrzejowskiego poszukuje Centrum Administracyjne Placówek Dla Dzieci i Młodzieży oraz jędrzejowskie Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie.

Ruszył nabór do Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017

logo funduszu inicjatyw obywatelskichMinisterstwo Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło nabór projektów stworzonych przez organizacje pozarządowe, fundacje, kółka rolnicze, cechy rzemieślnicze, izby rzemieślnicze, izby gospodarcze, wspólnoty mieszkaniowe, które angażują mieszkańców, członków w różnorodne działania na rzecz innych lub w tworzenie, realizację i monitoring polityk publicznych. Pula środków przeznaczonych na realizację Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich 2017 wynosi 60 milionów złotych.

Staż - krok ku samodzielności

urząd pracy logoPowiatowy Urząd Pracy w Skarżysku-Kamiennej jest realizatorem projektu "Staż – krok ku samodzielności", przygotowanemu w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami" zainicjowanemu przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Skarżyski pośredniak otrzymał na przeprowadzenie zadania ponad 11 tysięcy złotych.

Wrześniowe dyżury specjalistów w Jędrzejowie

porady prawne.jpgBezpłatne dyżury specjalistów: psychologa i adwokata prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie w ramach współpracy z Ośrodkiem Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem działającym przy Centrum Interwencji Kryzysowej Caritas Diecezji Kieleckiej. Z wrześniowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

Obradowało prezydium WRDS

Posiedzenie Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Kielcach (2).jpgMarszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas przewodniczył posiedzeniu Prezydium Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego w Kielcach, które odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego. Celem prezydium było przygotowanie tematyki obrad sesji plenarnej Rady.

8. Spartakiada w Kałkowie

Spartakiada madale500 niepełnosprawnych z 21 placówek opiekuńczych z województwa świętokrzyskiego i mazowieckiego weźmie udział w 8. Spartakiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych pn. „Golgota Świętokrzyska". Rywalizacja rozpocznie się o godz. 9:45, w piątek, 2 września br. na terenie Sanktuarium Bolesnej Królowej Polski w Kałkowie.

Przedsiębiorczość bez barier w sześciu powiatach

Przedsiębiorczość bez barier plakatOsoby poszukujące środków finansowych na założenie firmy, mają kolejną szansę wziąć udział w projekcie dofinansowanym z Funduszy Europejskich pn. "Przedsiębiorczość bez barier". Projekt prowadzi Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu. Termin naboru rozpoczyna się 1 września br. i potrwa 21 dni.

Stwórz równe szanse dla młodych ludzi

/image/image_gallery?uuid=ecafd3fd-bdfc-44fa-ab6d-9d3272a9d318&groupId=10157&t=1472557984565Trwa nabór w Regionalnym Konkursie Grantowym Równać Szanse 2016. Przedsięwzięcie wspiera inicjatywy realizowane przez organizacje pozarządowe na rzecz młodzieży z małych miejscowości. Wsparcie udzielane jest w celu zwiększenia aktywnego udziału młodych ludzi w projektach, tak by mogli rozwijać swoje umiejętności społeczne. Termin składania wniosków upływa 25 października.
 

Czekają na innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej

Centrum Projektów Polska Cyfrowa logoRozpoczął się nabór wniosków o dofinansowanie projektów w programie Polska Cyfrowa. O wsparcie ubiegać się mogą organizacje pozarządowe głównie w partnerstwie z samorządami, uniwersytety trzeciego wieku, instytucje publiczne z obszaru nauki, edukacji i kultury oraz szkoły wyższe. Rekrutacja trwa do 30 listopada br.

Zapisy na pływalnię dla osób niepełnosprawnych

pływalniaZ tańszych karnetów na basen, mogą skorzystać osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności z terenu Kielc. Zapisy na najbliższe trzy miesiące prowadzone będą we wtorek 30 sierpnia br. w siedzibie Polskiego Związku Głuchych w Kielcach (ul. Wiśniowa 6) w godz. 11-14.30.

Uczniowie z Łoniowa i Bielin z szansą na stypendium

Gimnazialisci 2To ostatni dzwonek dla uczniów z gminy Łoniów, którzy chcieliby otrzymać stypendium za swoje osiągnięcia naukowe bądź artystyczne. Wnioski o przyznanie dofinansowania można składać do 31 sierpnia. Natomiast w Bielinach we wrześniu będą przyjmowane wnioski o stypendium dla uczniów pochodzących z niezamożnych rodzin. 

Bezpłatne warsztaty dla serirów we Włoszczowe

Warsztaty dla seniorów ogłoszenieOsoby w wieku 60 plus reprezentujące organizacje pozarządowe, grupy nieformalne oraz środowiska senioralne z gminy Włoszczowa mogą wziąć udział w bezpłatnych warsztatach pt. "Rady serirów przy Jednostkach Samorządu Terytorialnego, jako narzędzie partycypacji obywatelskiej". Trwa nabór zgłoszeń.

Wybiorą najlepsze inicjatywy dla młodzieży

Nowa przestrzeń logoRuszyła 4. edycja konkursu "Nowa Przestrzeń. Najlepsza inicjatywa dla młodzieży województwa świętokrzyskiego". Organizacje pozarządowe, jednostki samorządu terytorialnego oraz grupy nieformalne pracujące z młodzieżą, mają szansę pokazać jak aktywizują młodych ludzi w regionie. Zgłoszenia trwają do 21 września.

Rowerem przez lasy

wycieczka rowerowaWiosną Fundacja Ekologiczna ARKA organizowała akcję pn. ROWER POMAGA, dzięki której dzieci z domów dziecka lub świetlic środowiskowych otrzymały rowery. Na zakończenie lata fundacja rozpoczyna kolejną odsłonę przedsięwzięcia, która łączy pomoc innym z promowaniem aktywnego wypoczynku na leśnych ścieżkach rowerowych. Warto do niej dołączyć, bo dla uczestników przygotowano specjalne nagrody.

Powstało Centrum dla Rodzin. Będą konsultacje i poradnictwo

Centrum dla RodzinW Kielcach przy ulicy Okrzei 18 rozpoczęło działalność Centrum dla Rodzin. Placówkę utworzyło Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach w ramach projektu "Myśląc o Rodzinie". Z konsultacji oraz specjalistycznego poradnictwa skorzystać może ponad 200 osób, funkcjonujących w ramach rodzinnej i instytucjonalnej pieczy zastępczej.

Osoby niepełnosprawne uczą się e-biznesu

Fundacja Miśka Zdziśka logoŁącznie 45 osób niepełnosprawnych z powiatu jędrzejowskiego i gminy Sitkówka-Nowiny skorzysta z bezpłatnych kursów komputerowych, administracyjno-biurowych oraz konsultacji z prawnikiem i psychologiem. To efekt projektu "Od niepełnosprawności do samodzielności" organizowanego przez Fundację Miśka Zdziśka "Błękitny Promyk Nadziei" z Jędrzejowa.

Wyświetlanie 501 - 520 z 1 020 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 51