Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Darmowe porady prawne

paragrafDarmowe punkty porad prawnych dla mieszkańców powiatu skarżyskiego działają od 2 stycznia 2018. Dwa z nich znajdują się w Skarżysku-Kamiennej, jeden w Suchedniowie. Punkty są czynne codziennie, z darmowych porad prawników mogą korzystać tylko osoby do tego upoważnione.

Aktywny Senior – nieodpłatne zajęcia rekreacyjne w Ostrowcu Świętokrzyskim

Aktywny Senior w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimJuż 10 stycznia rusza akcja „Aktywny Senior" skierowana do ostrowieckich seniorów. Na dwugodzinne, nieodpłatne zajęcia rekreacyjne zaprasza prezydent miasta Jarosław Górczyński. Ćwiczenia odbywać się będą w obiektach ostrowieckiej hali sportowo – widowiskowej  w każdą środę w godzinach od  16 do 18.

Dodatkowe dyżury prawników w Starachowicach

Z dodatkowych dyżurów nieodpłatnej pomocy prawnej będą mogli skorzystać 27, 28 i 29 grudnia br., mieszkańcy Starachowic. Punkty pomocy zlokalizowane są w Starostwie Powiatowym i Urzędzie Miejskim w Starachowicach.

Mieszkańcy gminy Daleszyce mogą już korzystać z aplikacji Blisko

aplikacja Blisko W gminie Daleszyce uruchomiony został bezpłatny system informacji dla mieszkańców. Każdy może otrzymywać darmowe sms-y z ważnymi informacjami dotyczącymi m.in.: aktualnych wydarzeń na terenie gminy, zagrożeniach i niebezpieczeństwach, wysyłanymi przez aplikację BLISKO.

Wsparcie dla podmiotów ekonomii społecznej

ikonka pożyczki dla ekonomii społecznejPożyczki w kwocie 100 i 500 tys. zł na inwestycje zwiększające zysk mogą uzyskać m.in.: spółdzielnie socjalne, przedsiębiorstwa społeczne, centra integracji społecznej, zakłady aktywności zawodowej, warsztaty terapii zajęciowej, fundacje, stowarzyszenia prowadzące działalność gospodarczą, w ramach ministerialnego projektu „Wsparcie inżynierii finansowej na rzecz ekonomii społecznej".

Tak, pomagam – szybka akcja

akcja Tak pomagam logoSzkoła Podstawowa w Skarżysku Kościelnym odpowiada na apel Zgromadzenia Sióstr Pallotynek z Żytomierza na Ukrainie i organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy. Siostry zajmują się najuboższymi, sierotami, samotnymi matkami oraz chorymi i niepełnosprawnymi. Potrzebują  wsparcia.

Mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach

Mikrobus dla Środowiskowego Domu Samopomocy w StarachowicachNowy samochód Ford Custom Kombi już trafił do Środowiskowego Domu Samopomocy w Starachowicach. Samochód został zakupiony przez Gminę Starachowice w ramach "Programu wyrównywania różnic między regionami III - dla obszaru D 2017". Gmina Starachowice zabezpieczyła w tegorocznym budżecie kwotę 50 tys. zł na wkład własny do programu. 80 tys. zł pozyskano ze środków PFRON, który za pośrednictwem Powiatu Starachowickiego dofinansował zakup mikrobusa 9-cio miejscowego, specjalnie przystosowanego do przewozu osób na wózkach inwalidzkich.

3 miliony na pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi

kobieta chora3 miliony złotych przeznaczyło Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na realizację Programu „Oparcie społeczne dla osób z zaburzeniami psychicznymi". Jednostki samorządu terytorialnego oraz organizacje pozarządowe, działające na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi i ich rodzin, mogą do 4 stycznia 2018 roku składać wnioski o dofinansowanie swoich przedsięwzięć z resortowego programu.

Bezpieczny transport osób niepełnosprawnych

bus dla WTZDom Pomocy Społecznej w Zgórsku otrzymał nowego busa  przystosowanego do przewozu osób niepełnosprawnych. Taki sam prezent otrzymały też Warsztaty Terapii Zajęciowej w Sędku. Zakup samochodów był możliwy dzięki podpisanym umowom między samorządami a PFRON-em w ramach „Programu wyrównywania różnic między regionami".

Wigilia dla bezdomnych i samotnych

	StroikPonad pół tysiąca osób może zasiąść przy wspólnym stole. Tradycyjnie Caritas Diecezji Kieleckiej we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Kielcach organizuje wigilię dla osób bezdomnych, samotnych i potrzebujących. Przyjść może każdy. Spotkanie odbędzie się 24 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

W święta odwiedza się bliskich

Świętokrzyska Gala WolontariatuMiędzynarodowy Dzień Wolontariusza w Kielcach świętowano z dużym rozmachem. Relacje z tego wydarzenia zamieściliśmy 6 grudnia. Jedną z laureatek konkursu, która otrzymała tytuł i statuetkę Laur Wolontariatu jest Agnieszka Poręba. Gdy wyczytano nazwisko pani Agnieszki, była wyraźnie zaskoczona. Jej wahanie przed wyjściem na scenę, zbiegło się ze słowami odczytywanymi przez prowadzących galę. - Od 2014 roku poświęca około trzydziestu godzin w miesiącu, by pomagać w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Robi zwykłe, niezwykłe rzeczy. Umila podopiecznym czas rozmową, czyta, spaceruje, karmi, sprząta, po prostu jest! A przy tym jest niezwykle skromną, cichą i stale twierdzi, „że przecież nic takiego nie zrobiła - anonsowano panią Agnieszkę.
Poniżej rozmowa z laureatką.
 

Obradował Regionalny Komitet Rozwoju Ekonomii Społecznej

obrady Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii SpołecznejPod przewodnictwem Piotra Żołądka, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, w piątek 15 grudnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbyło się posiedzenie Regionalnego Komitetu Rozwoju Ekonomii Społecznej. Przyjęto sprawozdania z działalności ośrodków wsparcia ekonomii społecznej i realizacji projektu pozakonkursowego "Świętokrzyska Ekonomia Społeczna". Przedstawione zostały także wytyczne w zakresie realizacji przedsięwzięć w obszarze włączenia społecznego i zwalczania ubóstwa oraz rekomendacje, wypracowane podczas spotkań grup tematycznych. W obradach uczestniczyli również wiceprzewodnicząca Komitetu, Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, wicedyrektor ROPS Karolina Jarosz oraz Małgorzata Muzoł, wicedyrektor Departamentu Wdrażania Europejskiego Funduszu Społecznego UMWŚ.

Wyróżnienia dla świętokrzyskich liderów i inspiracje dla młodzieży

Konferencja dotycząca organizacji pozarządowych 11 grudnia19 osób, uczestników programu „Liderzy dla Młodzieży" podczas konferencji „Idea, inspiracja, inicjatywa" otrzymało wyróżnienia za realizację określonych celów w programie, kreatywne pomysły, inspiracje i chęć pracowania z młodzieżą z województwa świętokrzyskiego. Marszałek Adam Jarubas pogratulował uczestnikom zdobywania nowych kompetencji. Podczas spotkania zaprezentowano ideę działalności organizacji pozarządowych działających na rzecz młodzieży w naszym regionie, a ciekawi prelegenci inspirowali młodych do aktywności.

Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych w Bielinach

Spotkanie opłatkowe dla starszych i samotnych w BielinachDziś, 13 grudnia w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach odbędzie się coroczne wigilijne spotkanie, w którym wezmą udział osoby starsze i samotne z terenu gminy Bieliny.

Podsumowano projekt Cyberbank

Podsumowanie projektu Cyberbank (13).jpgProjekt „Cyberbank" realizowany przez Komendę Wojewódzką Policji w Kielcach wspólnie z Narodowym Bankiem Polskim i Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego podsumowano dziś w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyli: wicemarszałek Jan Maćkowiak i Jerzy Pyrek, pełnomocnik marszałka ds. seniorów, Grzegorz Kłaczkiewicz, dyrektor Oddziału Okręgowego NBP w Kielcach oraz insp. Marzena Piórkowska, naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Świętokrzyska Gala Wolontariatu

Świętokrzyska Gala Wolontariatu (06).JPGOrganizacja Narodów Zjednoczonych, 28 lat temu ustanowiła piąty grudnia Międzynarodowym Dniem Wolontariuszy. Właśnie tego dnia w Kielcach odbyła się Świętokrzyska Gala Wolontariatu.

Szlachetna Paczka dla rodziny z okolic Ożarowa

Szlachetna Paczka (3).JPGUrząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego po raz siódmy włączył się do akcji Szlachetna Paczka. 30 listopada dziesięciu wolontariuszy UMWŚ wśród pracowników zbierało pieniądze do oznaczonych puszek. Zebrali kwotę 4550 złotych 86 groszy, za którą zakupili potrzebne i niezbędne rzeczy dla pięcioosobowej rodziny z okolic Ożarowa. Paczka, którą przekazali: marszałek Adam Jarubas, wicemarszałek Jan Maćkowiak, członkowie Zarządu Województwa Świętokrzyskiego: Marek Szczepanik i Piotr Żołądek oraz pracownicy urzędu do rodziny trafi przed świętami.

Przedświąteczna zbiórka żywności

plakat Caritas zbiórka żywnościRusza ogólnopolska zbiórka żywności „Tak pomagam" organizowana przez Caritas Polska już po raz trzynasty. Każdy może podzielić się z najbardziej potrzebującymi, wrzucając do koszy produkty spożywcze. Zbiórka organizowana jest w około 70 sklepach na terenie województwa świętokrzyskiego.

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywności

Ostrowieccy seniorzy nauczą się asertywnościW najbliższy weekend, w dniach 8 i 9 grudnia w ostrowieckim Centrum Kształcenia Ustawicznego, odbędą się cztery szkolenia dedykowane bezpieczeństwu ostrowieckich seniorów. Inicjatorami akcji są Jarosław Górczyński, prezydent Miasta oraz Ostrowiecka Straż Miejska.

Pomoc dla potrzebujących

GOPS Nowa Słupia logoPaczki żywnościowe dla osób w najtrudniejszej sytuacji materialnej przygotował Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Nowej Słupi. Będą wydawane 12  i 13 grudnia w siedzibie GOPS. To wsparcie organizowane w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.

Wyświetlanie 21 - 40 z 540 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 27