Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Spółdzielnia socjalna - sposób na biznes

swietokrzyskieŚwiętokrzyski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej zaprasza osoby bezrobotne i poszukujące swojego miejsca na rynku pracy na spotkanie w Kijach. Tu będą mogły dowiedzieć się, z jakiego wsparcia mogą skorzystać, by postawić pierwsze kroki w samodzielnym biznesie.  Do tej pory w ramach tego projektu utworzono 25 miejsc pracy.

Grant na innowacyjne rozwiązania w sferze zawodowo-prywatnej

logo komisja europejskaDo 18 kwietnia grupy, składające się z trzech podmiotów - publicznego, organizacji pozarządowej i partnera społecznego, mogą starać się o fundusze na przedsięwzięcia związane z nowymi rozwiązaniami w sferze godzenia życia zawodowego z prywatnym. Konkurs, którego budżet wynosi 10 mln euro, organizowany jest w ramach Programu na rzecz Zatrudnienia i Innowacji Społecznych (EaSI).

Udowadniają, że gotować każdy może

Warsztaty TyflokuchniaObranie ziemniaka, wypełnienie szklanki gorącą wodą lub napojem, pokrojenie warzyw - wykonanie tych czynności dla większości społeczeństwa jest rzeczą prozaiczną, ale dla osób niewidomych lub niedowidzących to prawdziwe wyzwanie. Aby przekonać osoby mające problemy wzrokowe do podejmowania kulinarnych wyzwań, Fundacja Szansa dla Niewidomych Tyflopunkt w Kielcach organizuje co czwartek warsztaty ph."Tyflokuchnia".

Porozmawiają o niehumanitarnym traktowaniu

osoba ze związanymi rękamiSytuacji osób pozbawionych wolności poświęcone będzie spotkanie, które jutro, 23 lutego, organizują w Kielcach przedstawiciele Rzecznika Praw Obywatelskich. Udział w debacie, która toczyć się będzie w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach wezmą m.in.: przedstawiciele policji, służby więziennej, zakładów poprawczych, pacjenci szpitali psychiatrycznych. Początek o godzinie 12.

Powiat kielecki przyjazny osobom niepełnosprawnym

wózek dla niepełnosprawnych „Powiat kielecki przyjazny dla mieszkańców w ograniczaniu skutków niepełnosprawności", to projekt, który realizowany jest od 2007 roku. Dzięki niemu wiele osób niepełnosprawnych może korzystać z zabiegów i porad rehabilitacyjnych, fizjoterapii i badań gęstości kości.

O dofinansowaniu etatów dla osób niepełnosprawnych

wózek inwalidzkiMiędzy innymi o tworzeniu etatów dla osób niepełnosprawnych i nowych zasadach zatrudniania cudzoziemców będzie mowa w trakcie konferencji ph. "Korzyści z zatrudnienia niepełnosprawnych - dofinansowanie do ich wynagrodzeń", która 27 lutego odbędzie się w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Badanie spójności społecznej

GUSGłówny Urząd Statystyczny rozpoczął "Badanie spójności społecznej". W całym kraju anonimowe ankiety wypełni 28 tysięcy osób, w województwie świętokrzyskim – prawie 1 300. Informacje zebrane podczas wywiadów pozwolą na dokonanie wszechstronnej oceny poziomu życia Polaków.

Starszy brat, starsza siostra

starszy brat starsza siostra logoDzieciom w wieku szkolnym pomagają odrabiać lekcje, z młodszymi się bawią, służą wsparciem i radą – wolontariusze zaangażowani w program „Starszy brat, starsza siostra". Od kilku lat Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach współpracuje z Regionalnym Centrum  Wolontariatu w Kielcach. Dzięki temu dzieci z rodzin zastępczych i rodzinnych domów dziecka mogą liczyć na pomoc.

W Ostrowcu podsumowano działalność Rad Osiedlowych

W Ostrowcu podsumowano działalność Rad OsiedlowychCzłonkowie wszystkich działających w Ostrowcu Świętokrzyskim rad osiedlowych spotkali się na uroczystym podsumowaniu roku 2017. Teraz czeka ich cykl zebrań sprawozdawczych na osiedlach.

Podsumowano IV Powiatową Kampanię "Białej Wstążki" w powiecie jędrzejowskim

Podsumowano IV Powiatową Kampanię Białej Wstążki w powiecie jędrzejowskimPowiat jędrzejowski po raz czwarty włączył się w obchody ogólnopolskiej Kampanii „Białej Wstążki" organizowane w grudniu 2017 r. Kampania „Białej wstążki" to największa na świecie, międzynarodowa akcja prowadzona w ponad 60 krajach świata, skierowana do mężczyzn, mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Dzień numeru 112 w niedzielę w kieleckiej Galerii Echo

Dzień numeru 112 w niedzielę w kieleckiej Galerii EchoTegoroczne obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego 112 w regionie odbędą się w niedzielę, 11 lutego, w kieleckiej Galerii Echo. W programie wydarzenia zaplanowano interaktywne spektakle teatralne, konkursy i zabawy dla dzieci, a także pokazy sprzętu ratowniczego i gaśniczego. Początek wydarzenia o godz. 14 na „czerwonej scenie", (poziom -1 galerii).

Ponad 5 milionów złotych przeznaczono na opiekę społeczną w powiecie jędrzejowskim

Starostwo Powiatowe w JędrzejowiePowiat Jędrzejowski jest partnerem projektu pod nazwą „Powiat Jędrzejowski realizatorem innowacyjnych i wysokospecjalistycznych usług społecznych", który będzie realizowany od czerwca br. do maja 2020 roku. Całkowita wartość projektu to ponad 5 milionów 200 tysięcy złotych.

Punkt Edukacyjno-Konsultacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w Sandomierzu

Punkt Edukacyjno-Konsultacyjny Polskiego Czerwonego Krzyża uruchomiono w SandomierzuPedagog, prawnik, terapeuta ds. uzależnień i psycholog, to specjaliści, którzy pomogą osobom będącym w kryzysie w ramach działającego w Sandomierzu Punktu Edukacyjno-Konsultacyjnego Polskiego Czerwonego Krzyża.

Lutowe dyżury specjalistów w Jędrzejowie

porady prawne.jpgBezpłatne dyżury specjalistów: psychologa i adwokata prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Z lutowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

Kolejny krok w stronę samodzielności

Malinowy Zdrój masaż klasycznyKieleckie Stowarzyszenie Chorych na Stwardnienie Rozsiane SM poprowadzi zajęcia rehabilitacyjne z niepełnosprawnymi uczestnikami projektu „Centrum Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności". W poniedziałek, 5 lutego rozstrzygnięto konkurs na te usługi. Program jest realizowany przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, bierze w nim udział 8 gmin z terenu powiatu: Chęciny, Górno, Łopuszno, Morawica, Nowa Słupia, Sitkówka-Nowiny oraz Zagnańsk.

Pomoc żywnościowa dla mieszkańców gminy Nowy Korczyn

Produkty. Żywność 1.jpg1100 mieszkańców gminy Nowy Korczyn będzie mogło odebrać paczki z produktami spożywczymi z Banku Żywności z Ostrowca Świętokrzyskiego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.  To już czwarta transza tej pomocy.

Infolinia informacji prawnej

telefonW ramach nieodpłatnej pomocy prawnej w powiatach kieleckim i skarżyskim działa bezpłatna infolinia. Uruchomiło ją Stowarzyszenie „Bezpieczny Dom", które udziela darmowych porad prawnych w Suchedniowie i czterech punktach w powiecie kieleckim.

Wsparcie dla rodzin zastępczych ze Skarżyska-Kamiennej

PCPR Skarżysko logoZajęcia dla dzieci i rodziców, poradnictwo specjalistyczne i usługi społeczne – to propozycja dla rodzin zastępczych ze Skarżyska-Kamiennej. Blisko 407 tys. zł pozyskał powiat na realizację projektu pn. "Wsparcie rodzin zastępczych ze Skarżyska-Kamiennej". Chętni już mogą się zgłaszać.

Zgłoś działanie do Programu "Równać Szanse 2018"

logo programu równać szanseOrganizacje pozarządowe oraz domy kultury i biblioteki, które działają w miejscowościach do 20 tysięcy mieszkańców i tworzą projekty związane z rozwijaniem u młodych ludzi przydatnych w życiu umiejętności społecznych, mogą wziąć udział w konkursie grantowym realizowanym w ramach Programu "Równać Szanse 2018" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Termin przesyłania zgłoszeń do pierwszego etapu przedsięwzięcia upływa 14 marca 2018 roku.

Równe szanse dla wszystkich

logo PCPR KońskiePowiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Końskich zachęca mieszkańców do tworzenia rodzin zastępczych. Właśnie rozpoczął się nabór chętnych do udziału w szkoleniach, które mają przygotować do rodzicielstwa zastępczego. Osoby, które się na to zdecydują, powinny zgłosić się do PCPR w Końskich. Nabór potrwa do końca lutego.

Wyświetlanie 21 - 40 z 540 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 27