Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

W Staszowie pomagają dotkniętym przemocą domową

pomocna dłońJeśli doświadczasz przemocy w rodzinie lub jesteś jej świadkiem zgłoś się do Punktu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Staszowie. Potrzebującym udzielana jest tam wszechstronna pomoc w rozwiązywaniu trudnych sytuacji życiowych.

My nie widzimy nic, a Wy - czy widzicie nas?

plakat spotkania Jesteśmy razemFundacja Szansa dla Niewidomych w najbliższą sobotę 23 września organizuje spotkanie, na które serdecznie zaprasza wszystkich zainteresowanych ideą świata otwartego dla osób niewidomych. Wydarzenie to, w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach, odbędzie się pod nazwą "Jesteśmy razem" pod hasłem przewodnim: „My nie widzimy nic, a Wy – czy widzicie nas?"- Gala Reha For The Blind in Poland w Kielcach.
 

O samodzielności ludzi z niepełnosprawnością wzroku

niewidomy alpinista"Polski model usprawniania i usamodzielniania ludzi z niepełnosprawnością wzroku oraz wyrównywanie ich życiowych szans" to temat XV Międzynarodowej Konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND adresowanej do osób niewidomych, słabowidzących, opiekunów, przewodników i wolontariuszy. Seminarium odbędzie się między 16 a 18 października w Warszawie. Zgłoszenia chętnych z województwa świętokrzyskiego przyjmuje Fundacja Szansa dla Niewidomych - Tyflopunkt Kielce.

Nieodpłatna pomoc prawna na terenie powiatu ostrowieckiego

porady prawne.jpgPowiat ostrowiecki świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców regionu w czterech punktach, w których dyżurują prawnicy. Dwa z nich mieszczą się w Starostwie Powiatowym w Ostrowcu Świętokrzyskim przy ul. Iłżeckiej 37. Pozostałe dwa punkty zlokalizowane są na terenie gmin: Bałtów, Kunów i Waśniów.

Krok w stronę samodzielności

Centrum Asystentury Społecznej - Krok w stronę samodzielnościOsoby niepełnosprawne mogą zgłaszać się do udziału w projekcie pn. „Centrum Asystentury Społecznej – Krok w stronę samodzielności" realizowanego przez Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020.

II Świętokrzyski Dzień Seniora

II Świętokrzyski Dzień SenioraJuż za tydzień, 24 września odbędzie się II Świętokrzyski Dzień Seniora. Tegoroczne spotkanie zaplanowano w Ośrodku Rehabilitacyjno-Wypoczynkowym Polanika w Chrustach k. Zagnańska. Wydarzeniu patronuje m.in. marszałek województwa świętokrzyskiego.

"Działaj Lokalnie X" trwa

Ośrodek Działaj Lokalnie w StaszowieW wakacje ruszyły projekty dofinansowane ze środków Programu "Działaj Lokalnie X" Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowane przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce. Inicjatywa kierowana jest do różnych grup wiekowych od dzieci i młodzieży po seniorów. Uczestnicy spotkań mieli okazję nauczyć się zdrowo gotować, uczestniczyć w występach Zespołu Tańca Dawnego oraz zagrać w paintballowym meczu. Część projektów jeszcze trwa i jesienią będą realizowane kolejne działania.

Zostań rodziną zastępczą

Zostań rodziną zastępcząRodzicielstwo zastępcze to jedna z najpiękniejszych misji, jaką może podjąć każdy człowiek. Przyjąć do własnej rodziny nieswoje dziecko, ofiarować mu swą miłość i troskę. Wprowadzać je w dorosłe życie, dzielić z nim radości i smutki. To jeden z wielkich darów jaki można ofiarować drugiemu człowiekowi.

Jubileuszowe biegi przełajowe "Sprawni-Razem"

buty biegowePo raz dwudziesty piąty dzieci i młodzież z regionu świętokrzyskiego z niepełnosprawnością intelektualną lekkiego stopnia wezmą udział w Mistrzostwach Wojewódzkich w biegach przełajowych, które odbęda się 14 września. Organizatorem wydarzenia są Świętokrzyskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej "Sprawni-Razem" oraz Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Barycz.

e-Mocni w Kazimierzy Wielkiej

e-Mocni w Kazimierzy WielkiejW jaki sposób korzystać z bankowości elektronicznej? Jak zapisać się przez Internet do lekarza? Co zrobić, by zadbać o prywatność naszą i bliskich w sieci? Co napisać w CV, by dostać dobrą pracę? Odpowiedzi na te pytania kazimierzanie będą mogli znaleźć uczestnicząc w bezpłatnych szkoleniach. Organizatorem spotkań w ramach projektu „e-Mocni: cyfrowe umiejętności, realne korzyści" jest gmina Kazimierza Wielka.

Zagłosuj na ciekawe projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego

budżet obywatelski logoTrasa dla rolkarzy, inteligentne miejskie ławki solarne, tyflograficzne mapy pozwalające na orientację przestrzenną osób niewidomych - to jedne z ciekawszych projektów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego Miasta Kielce do realizacji w 2018 roku. Nie zabrakło również zadań dotyczących budowy boisk wielofunkcyjnych, ścieżki rowerowej czy stref wypoczynku dla dzieci. Kielczanie, którzy chcą kreować publiczną przestrzeń stolicy regionu świętokrzyskiego, mogą głosować na wybrane przedsięwzięcia do 18 września.

Integracja Ty i Ja - pokazy w kinie Fenomen

Integracja Ty i Ja plakat festiwaluW środę i czwartek, 6 i 7 września w kieleckim kinie Fenomen odbędą się pokazy filmów, poświęconych tematowi niepełnosprawności w mediach, kulturze, przestrzeni społecznej, z tegorocznej, 14 już edycji Europejskiego Festiwalu Filmowgo "Integracja Ty i Ja". Wstęp na pokazy filmowe jest bezpłatny.

Skorzystali z porad prawnika

Dyżur Rzecznika Praw Obywatelskich.JPGKilkunastu wnioskodawców skorzystało z porad udzielanych przez Konrada Walca, prawnika z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich, podczas dzisiejszego dyżuru w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach. Zgłaszający się szukali pomocy w sprawach z zakresu prawa karnego, podatkowego, administracyjnego i gospodarczego.

Dyżur prawnika z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich

logo Rzecznik Praw ObywatelskichW najbliższy czwartek, 31 sierpnia, w Kielcach dyżurował będzie prawnik z Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Przybyli do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego, będą mieli okazję uzyskać porady z dziedzin: prawa karnego, podatkowego, administracyjnego i gospodarczego.

Wybierz "Świętokrzyskiego Anioła Dobroci"

statuetka Anioł Dobroci.jpgDo 31 sierpnia br. można zgłaszać instytucje pomocy społecznej, stowarzyszenia, a także osoby fizyczne szczególnie zaangażowane w działania na rzecz rodzin dysfunkcyjnych, patologicznych, ubogich, niezaradnych życiowo oraz osób starszych, niepełnosprawnych i bezdomnych, zagrożonych wykluczeniem społecznym do Plebiscytu „Świętokrzyski Anioł Dobroci". Inicjatorem konkursu jest samorząd województwa świętokrzyskiego.

Będą przeciwdziałać wykluczeniu społecznemu

pieniądze (5).jpgPonad 1 milion 800 tysięcy złotych trafi do czterech instytucji na projekty związane z wyłączeniem społecznym i walką z ubóstwem. Zarząd Województwa, obradujący pod przewodnictwem marszałka Adama Jarubasa zwiększył pulę pieniędzy na konkurs z działania „Rozwój wysokiej jakości usług społecznych i zdrowotnych - ZIT", tak by wszystkie pozytywnie ocenione projekty otrzymały dofinansowanie.

Na rehabilitację zawodową i społeczną

logo Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób NiepełnosprawnychZarząd Województwa Świętokrzyskiego rozstrzygnął drugi już w tym roku konkurs dla organizacji pozarządowych zajmujących się rehabilitacją zawodową i społeczną osób niepełnosprawnych. Do 9 organizacji trafi 173 tysiące złotych.

Tornister pełen uśmiechów

tornisterCaritas kielecka prowadzi zbiórkę wyprawek szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Kampania ph. "Tornister pełen uśmiechów" realizowana jest w diecezjach całego kraju. Dary rzeczowe w postaci plecaków, piórników, zeszytów, długopisów, flamastrów, bloków rysunkowych i innych przyborów należy przekazywać do Biura Caritas w Kielcach.

Kolejne umowy na rehabilitację osób niepełnosprawnych

Podpisanie umów pomoc społeczna 16.08Marszałek Adam Jarubas oraz Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podpisali kolejne już umowy z organizacjami pozarządowymi na wsparcie realizacji zadań z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych w ramach ogłoszonego otwartego konkursu ofert. Przekazane środki finansowe umożliwią osobom z niepełnosprawnościami udział w różnych aktywnościach, a tym samym wpłyną na poprawę jakości funkcjonowania.

Pragnę zwyciężać

Wystawa. Pragnę zwyciężać (04).JPG32 plansze z fotografiami pokazującymi polskich sportowców - uczestników Zimowych Igrzysk Olimpiad Specjalnych w Austrii - składają się na wystawę pt. "Pragnę zwyciężać". Autorem zdjęć jest Adam Nurkiewicz, fotograf-artysta, członek Międzynarodowej Federacji Sztuki Fotograficznej.  Od 15 lat fotograf zawodów Olimpiad Specjalnych, towarzyszył z obiektywem sportowcom m.in. podczas igrzysk światowych w Irlandii, Japonii, Chinach, Grecji, Korei Płd., USA i Austrii.
 

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26