Jesteś tutaj:
 

Na czasie Na czasie

Środki dla szkół zawodowych oraz utworzenie Sejmiku Młodzieżowego tematami obrad Sejmiku

sesja sejmiku 19 marcaKwestie udzielenia pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego z terenu województwa na kształcenie zawodowe, rehabilitacji osób niepełnosprawnych czy programu przeciwdziałania narkomanii były tematem obrad XLII sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego. Radni przyjęli również aktualizację programu ochrony środowiska przed hałasem dla terenów poza aglomeracjami, położonych w pobliżu dróg wojewódzkich oraz wyrazili poparcie dla idei stworzenia Sejmiku Młodzieżowego.

Aktualności Aktualności

Coraz bliżej odzyskania praw miejskich przez Nową Słupię

Nowa Słupia herbAndrzej Gąsior złożył do wojewody świętokrzyskiego wniosek o nadanie Nowej Słupi praw miejskich. To już ostatni krok samorządu w tym kierunku. Teraz dokumenty zostaną przekazane do kancelarii premiera. Jest szansa, że 1 stycznia 2019 roku Nowa Słupia znów będzie miastem.

Aktywny weekend w Świętokrzyskiem

krokusyTurystyczną tradycją stały się wycieczki organizowane w soboty i niedziele przez Oddziały i Koła PTTK działające w regionie świętokrzyskim. Również ten weekend, 24 i 25 marca, obfitować będzie w ciekawe propozycje związane z tradycjami wielkanocnymi i poszukiwaniem oznak wiosny.

"Ferdydurke" w "Kubusiu"

plakat Ferdydurke.jpgGrupa Teatralna "Petrus" z V Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach wystąpi jutro, 23 marca, na deskach Teatru Lalki i Aktora "Kubuś' w Kielcach. Młodzi adepci aktorstwa zaprezentują spektakl inspirowany powieścią "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Początek o godzinie 18.

Gmina Strawczyn z tytułem "Lidera Sportu"

Gmina Strawczyn z tytułem Lidera SportuGmina Strawczyn otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Wzorowa Gmina"  w kategorii „Sport". Przyznana nagroda to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego samorządu gminy Strawczyn, dzięki któremu na przestrzeni lat gmina zmieniła swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym dla jej mieszkańców. Otrzymany tytuł „Lidera Sportu" to także symbol sukcesu osiągniętego poprzez skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej.

Regionalne Targi Pracy we Włoszczowie

plakat regionalnych targów pracy Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach i Powiatowy Urząd Pracy we Włoszczowie, we współpracy z powiatowymi publicznymi służbami zatrudnienia z Końskich, Jędrzejowa, Pińczowa i Kazimierzy Wielkiej, zapraszają osoby bezrobotne, poszukujące zatrudnienia na szesnastą edycję Regionalnych Targów Pracy, które odbędą się 23 marca w Powiatowym Centrum Kulturalno-Rekreacyjnym we Włoszczowie. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawuje marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas.

Ekomuzeum wprowadza "letni" czas zwiedzania

pojazd marki starMuzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zmienia na okres wiosenno-letni godziny otwarcia swojej siedziby. - Od 1 kwietnia do 31 października placówka czynna będzie we wtorki, środy i piątki w godz. 8.00 - 16.00, w czwartki o godzinę dłużej, natomiast w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do 17.00. W poniedziałki Ekomuzeum jest zamknięte dla zwiedzających - komunikuje Justyna Jagieła z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Z myślą o rodzinach zastępczych

O roli rodzin zastępczych w opiece nad dziećmi mówił starosta staszowski Michał Skotnicki..JPGNa temat współpracy asystenta z rodziną biologiczną dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej oraz postępowania w sytuacji realizacji postanowień Sądu w sprawie umieszczenia dziecka w pieczy zastępczej, rozmawiała kadra pomocy społecznej z terenu powiatu staszowskiego. Szkolenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie w miejscowym Starostwie Powiatowym.

Piękna i bezpieczna zagroda

bezpieczna zagroda.jpgJuż po raz dwudziesty Świętokrzyska Izba Rolnicza ogłasza konkurs pod hasłem „Piękna i Bezpieczna Zagroda - Przyjazna Środowisku". Celem konkursu jest wyróżnienie najbardziej zadbanych, estetycznych i bezpiecznych gospodarstw rolnych w województwie świętokrzyskim. Termin zgłaszania kandydatów mija 15 czerwca.

Rozbudowa infrastruktury sportowej w Skarżysku - Kamiennej

Dofinansowanie projektu na rozbudowe infrastruktury sportowej w Skarżysku - Kamiennej (04).JPGW Skarżysku – Kamiennej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych powstanie hala sportowa. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali w środę, 21 marca marszałek Adam Jarubas oraz starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. Inwestycja realizowana będzie w ramach działania „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Nowoczesne pracownie komputerowe w starachowickich szkołach

Otwarcie pracowni komputerowej w SP nr 1 w Starachowicach (13).JPG128 nowoczesnych zestawów komputerowych trafiło do starachowickich szkół, w których utworzone zostały nowoczesne pracownie komputerowe. W  środę, 21 marca marszałek Adam Jarubas odwiedził Szkołę Podstawową na 1 w Starachowicach, gdzie uczniowie już korzystają z nowoczesnego sprzętu informatycznego.

Filmowy wieczór w Filharmonii Świętokrzyskiej

plakat filmu boska florencePo raz kolejny Filharmonia Świętokrzyska zaprasza nie tylko kinomanów na pokaz filmu, w którym muzyka odgrywa niebagatelną rolę. I to nie tylko ze względu na doskonałe kompozycje Alexandra Desplata, ale także tematykę filmu. Tym razem poznamy historię Florence Foster Jenkins, dla której muzyka była całym światem. Początek pokazu "Boskiej Florence" 21 marca o godzinie 18.30 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

15 minut dla zdrowia

Prezentacja cytobusa w ŚCO w Kielcach (11).JPGWystarczy poświęcić kwadrans na wykonanie bezpłatnego badania cytologicznego, aby cieszyć się w przyszłości dobrym życiem i zdrowiem. Taką okazję będą miały niebawem mieszkanki Bodzechowa i Oksy, bo do tych miejscowości dotrze cytobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Dyżur w Bodzechowie zaplanowano 22 marca, a w Oksie 26 marca.

Nie dla czadu

Nie dla czaduW tym sezonie grzewczym aż 106 razy interweniowali świętokrzyscy strażacy w związku z tlenkiem węgla. W ubiegłym - 67 osób podtruło się czadem, jedna osoba zmarła. Świadomość ludzi na temat zagrożeń, jakie niesie za sobą niewłaściwe użytkowanie urządzeń i instalacji grzewczych jest wciąż bardzo niewielka. Dlatego Państwowa Straż Pożarna prowadzi kampanię, która ma zwiększyć wiedzę na ten temat.

Popularnonaukowe show w Centrum Geoedukacji

neandertalczyk plakatCo zawdzięczamy neandertalczykowi, naszemu "bratu" sprzed tysiącleci? Odpowiedź na to trudne pytanie poznają uczestnicy show popularnonaukowego, które odbędzie sie 23 marca w sali konferencyjnej Centrum Geoedukacji w Kielcach. Multimedialny pokaz pt: „Bracia w rozumie - neandertalczyk" zaprezentuje dr Andrzej Boczarowski.

Wyświetlanie 15 - 28 z 528 rezultatów.
Pozycji na stronę 14
z 38

 
 
 

Polecamy:

         

 
 • JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
  JuraPark Bałtów (fot.: Bałtowski Kompleks Turystyczny)
 • Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
  Pałac Krzyżtopór z XVII wieku (fot.: Dariusz Kalina)
 • Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
  Nowoczesny parking w centrum Kielc (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski z przełomu XIII i XIV wieku w Chęcinach (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
  Kościół z Rogowa w skansenie w Tokarni (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
  Staw w kieleckim Parku Miejskim (fot.: Dariusz Kalina)
 • ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
  ul. Sienkiewicza w Kielcach przedświąteczny klimat (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
  Wioska - Osada Średniowieczna w Hucie Szklanej gm. Bieliny (fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie ( Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Sobkowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.:Z. Masternak)
 • Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek w Chęcinach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Kieleckie Centrum Kultury (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
  Regionalne Centrum Naukowo-Technologiczne w Podzamczu Chęcińskim (Fot.: Z. Masternak)
 • Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Święty Krzyż (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Barczy (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Rycerski w Chęcinach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
  Dąb Bartek w Zagnańsku (Fot.: Andrzej Borys)
 • Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze (Fot.: Andrzej Borys)
 • Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
  Gołoborze 2. (Fot.: Andrzej Borys)
 • Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
  Jaskinia Raj (Fot.: Andrzej Borys)
 • Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
  Rezerwat skalny Ślichowice (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż Klonów (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
  Zamek Krzyżtopór w Ujeździe (Fot.: Andrzej Borys)
 • Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
  Muzeum Techniki w Maleńcu (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Ameliówce (Fot.: Andrzej Borys)
 • Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
  Pejzaż w Masłowie (Fot.: Andrzej Borys)
 • Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
  Politechnika Świętokrzyska w Kielcach (Fot.: Andrzej Borys)
 • Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Ratusz w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
  Sielpia zimą (Fot.: Andrzej Borys)
 • Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Zamek Królewski w Sandomierzu (Fot.: Zbigniew Masternak)
 • Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
  Pałac w Kurozwękach (Fot.: Zbigniew Masternak)
 
 
Imieniny:
Marka i Gabriela
Wszystkiego najlepszego!