Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Hej grzyby, grzyby

grzybobranieW sobotę, 23 września, wspólne grzybobranie organizuje Gminny Ośrodek Kultury w Bliżynie we współpracy z sołectwami Brzeście i Zagórze. Natomiast dzień później, 24 września, warto zajrzeć do Kielc, gdzie Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Radomiu i Nadleśnictwa Leśnego Kompleksu Promocyjnego „Puszcza Świętokrzyska" organizują imprezę pn. „Dary świętokrzyskich lasów". W jej trakcie będzie można m.in.: wyruszyć na grzybobranie i poznać sekrety jesiennej kuchni Grzegorza Russaka.

Leśna Apteka zaprasza

rytwianyKolejna edycja rytwiańskiej "Leśnej Apteki" w tym roku będzie miała szczególny charakter. Festyn w Rytwianach połączony jest bowiem z ważnym wydarzeniem z klasztornego życia - jubileuszem 400-lecia istnienia Pustelni Złotego Lasu. Święto odbędzie się 24 września, a zainauguruje je uroczyste nabożeństwo o godzinie 11.30.
 

Noc atrakcji w Krzyżtoporze

zamek krzyżtopórDawka mrocznych opowieści, spotkanie z Białą Damą i inne atrakcje czekają na wszystkich, którzy zdecydują się w sobotę, 23 września, odwiedzić Zamek Krzyżtopór w Ujeździe. Początek Nocnego Zwiedzania Krzyżtoporu o godzinie 20.30.

AKTK PTTK "Sabat" zaprasza na złaz

but trekkingowy na trawiePo około piętnaście kilometrów liczyć będą dwie trasy, na które wyruszą sympatycy i członkowie Akademickiego Klubu Turystyki Kwalifikowanej PTTK "Sabat" podczas XVII przedZiMowego Złazu Politechniki Świętokrzyskiej. Tegoroczny rajd, zaplanowany na 7 października, wiedzie przez Płaskowyż Suchedniowski. Zainteresowani wyprawą mogą się zgłaszać do 4 października.

Weekendowe eskapady po regionie

drogowskaz Większość zapewne już odlicza godziny do zakończenia pracy i rozpoczęcia upragnionego weekendu. Jak i gdzie spędzić te kilkadziesiąt wolnych godzin? Proponujemy piesze wycieczki z Klubem Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc oraz rowerową eskapadę na zakończenie sezonu z Kołem PTTK w Połańcu.

Cykliści na start!

rower_miasto 003.jpgDo udziału w kolejnej wyprawie z cyklu "Świętokrzyskie na rowerach!" zachęca Oddział Świętokrzyski PTTK w Kielcach. Tym razem krajoznawcy proponują w niedzielę, 24 września, ponadsiedemdziesięciokilometrową rajzę fragmentem Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo.

Aktywny weekend z buskim Oddziałem PTTK

logo pttkW ramach Międzypokoleniowej Sztafety Turystycznej 2017 Oddział PTTK w Busku-Zdroju organizuje w sobotę, 23 września, bezpłatną wycieczkę pieszą do rezerwatu "Karabosy". Natomiast w niedzielę, 24 września, buski Klub Górski zaprasza na wyprawę na Czerwone Wierchy lub Gubałówkę.

Pomaszerują Szlakami Walk Partyzanckich

logo rajdu szlakami walk partyzanckich"Bądź aktywny - działaj" - taka myśl przyświeca tegorocznej edycji Harcerskiego Rajdu Szlakami Walk Partyzanckich, który zaplanowano między 29 września a 1 października. W marszrucie mogą wziąć udział patrole reprezentujące drużyny harcerskie lub młodzież szkolną, liczące od pięciu do piętnastu osób, wraz z pełnoletnim opiekunem. Zgłoszenia przyjmowane są do 22 września.

Powędrują po "Koronę"

drogowskaz na tle niebaW sobotni poranek, 23 września, na jesienną edycję "Rajdu po Koronę" zaprasza Oddział PTTK w Końskich. Tym razem krajoznawcy zaplanowali piętnastokilometrowy marsz, w trakcie którego zdobędą kolejne wzniesienia: Szczytniak i Górę Chełmową.

Weekend z turystycznymi rabatami

plakat akcji polska za pół cenyJuż od dziś, 18 września, można nabyć z rabatem bilety do wielu atrakcji turystycznych, kulturalnych, sportowych, a także zamówić noclegi w promocyjnej cenie w ramach trzeciej edycji akcji „Polska zobacz więcej – Weekend za pół ceny". W tegoroczną odsłonę przedsięwzięcia, którą zaplanowano od 6 do 8 października, włączyło się 15 obiektów z województwa świętokrzyskiego.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo