Jesteś tutaj:
 

Duża inwestycja już wkrótce w Łagowie

Duża inwestycja już wkrótce w ŁagowieJeszcze w tym roku ruszy modernizacja boiska sportowego w Łagowie i doposażenie placówek oświatowych w gminie. Umowę o dofinansowanie projektu o wartości ponad 2 mln zł., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego, podpisali Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa oraz Paweł Marwicki, wójt gminy Łagów i Małgorzata Sitarz, skarbnik Gminy Łagów.

W biegu świętować będą niepodległość

plakat bieg skarżyskoNa sportowo świętować będą Dzień Niepodległości niektóre miejscowości w województwie świętokrzyskim. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się imprezy biegowe organizowane w Kielcach i w Ostrowcu Świętokrzyskim, gdzie limit miejsc został wyczerpany w bardzo krótkim czasie. Miłośnicy biegania mają jeszcze szansę zamanifestować swój patriotyzm 12 listopada w Skarżysku-Kamiennej.

Inauguracyjna wygrana ŁKS Adamówki

Mecz siatkówki ŁKS Adamówki Łagów z Politechniką Świętokrzyską (10).JPGPierwszy mecz w III lidze rozegrał ŁKS „Adamówki" Łagów w Kielcach. Na inaugurację nowego sezonu łagowianki pewnie wygrały 1:3 z rywalem, którym była Politechnika Świętokrzyska. Pierwszy raz w swojej krótkiej historii drużyna z Łagowa zdobyła 3 punkty, co plasuje zespół na 2 miejscu w tabeli po pierwszej kolejce.

Kielce Oldboje cały czas w formie

Kielce OldbojsMimo że czas występów w piłkarskich klubach mają już za sobą, to kontynuują swoją futbolową pasję grając w drużynie Kielce Oldboje. Piłkarze 35+ udowadniają, że porządny trening i szczere zaangażowanie, owocują wyjątkowymi sukcesami, jakim bez wątpienia jest zwycięstwo nad pełną legend polskiego futbolu ekipą Lecha Poznań Oldboys.

Golejowska Dycha po raz drugi

plakat golejowska dychaWśród krasowych jezior w okolicach Staszowa 22 października rozegrany zostanie szybki bieg przełajowy na 10 km. Organizatorem II Golejowskiej Dychy jest Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury „ReKultura" w partnerstwie z Miastem i Gminą Staszów, Nadleśnictwem Staszów oraz spółką „Progress". Zainteresowani udziałem w zawodach mają jeszcze szansę się zarejestrować za pośrednictwem strony internetowej timekeeper.pl. Pozostało około 30 wolnych miejsc.

Szachy, Dziecięca Piłka Ręczna i Akademia Obywatelska 1918 w świętokrzyskich szkołach

Konferencja prasowa poświęcona II edycji programu Dziecięca Piłka Ręczna 2Trzy bardzo interesujące i ważne dla edukacji najmłodszych uczniów projekty będą realizowane przez Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w rozpoczętym roku szkolnym w naszym województwie. Dotyczyć będą one gry w szachy, piłkę ręczną oraz edukacji obywatelskich.

Bieg w blasku księżyca

Bieg WilkołakaCi, którzy nie boją się sportowo-emocjonalnych wyzwań, mają jeszcze szansę wzięcia udziału w I Nocnym Biegu Wilkołaka oraz w Wilk-Walking, które dziś wieczorem, 29 września, odbędą się przy zalewie w Wilkowie koło Bodzentyna. Do uczestnictwa w tych sportowych wydarzeniach zachęcają organizatorzy - Urząd Miasta i Gminy w Bodzentynie oraz Miejsko-Gminne Centrum Kultury i Turystyki w Bodzentynie.

Biegowa rywalizacja wśród pińczowskich pól

biegaczkaW sobotę, 30 września, wśród miętowych pól rywalizować będą uczestnicy IV Biegu „Szlakiem mięty i kamienia". Pińczowski bieg już na stałe wpisał się do kalendarza sprtowych imprez w regionie świętokrzyskim. Zawodnicy będą musieli pokonać trasę o długości 12 km i zmieścić się w limicie czasu, wynoszącym nieco ponad 2 godziny. Początek o godzinie 11.

Mistrzostwa Polski w Krynkach

plakat mistrzostw polski w biegach górskichPonad dwustu zawodników weźmie udział w Mistrzostwach Polski Młodzików, Juniorów Młodszych i Juniorów w Biegach Górskich, które odbędą się w sobotę, 30 września, w Krynkach. Rywalizacja toczyć się będzie na dystansach krótkich na terenie rezerwatu "Skały w Krynkach".

Powalczą o Puchar Nadleśniczego

buty biegowePo raz czwarty fani biegowych imprez w terenie powalczą w Daleszyckim Crossie o Puchar Nadleśniczego. Organizowana w ramach cyklu "Biegam Bo Lubię Lasy" impreza odbędzie się w sobotę, 30 września, w okolicach miejscowości Niwy i Cisów.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52