Jesteś tutaj:
 

Dla NGO-sów – na projekty z kultury fizycznej

biegi dzieciPrawie 1 milion 200 tysięcy złotych jest do rozdysponowania w drugim tegorocznym konkursie dla organizacji pozarządowych realizujących zadania z zakresu upowszechniania kultury fizycznej.

Marsz śladem wąskotorówki. Biegowa krucjatka na Szczytniak

zaśnieżone schodki w lesieInteresująco zapowiada się pierwsza niedziela lutego dla fanów pieszych lub biegowych wypraw. 4 lutego kolejny etap marszruty szlakiem kolejki wąskotorowej pokonają członkowie Koła Grodzkiego PTTK w Staszowie. Tego samego dnia prawdziwa gratka szykuje się dla amatorów biegów górskich. Trening w Górach Świętokrzyskich poprowadzi utytułowana para biegowej elity - Ewa Majer i Bartosz Gorczyca.

Wyremontują miejski stadion w Busku-Zdroju

miejski stadion w Busku-ZdrojuTrwają przygotowania do rozbudowy miejskiego stadionu w Busku-Zdroju. Inwestycja swym zasięgiem obejmie: przebudowę 4 boisk, 2 kortów tenisowych, budowę boiska wielofunkcyjnego, kortu do squasha, placu do jazdy na rolkach oraz remont budynku szatni.

Bezpiecznie na lodowisku

Fantom.jpgJak udzielić pierwszej pomocy, jeśli podczas zabawy na lodzie dojdzie do wypadku? Między innymi tego dowiedzą się mieszkańcy Stopnicy – duzi i mali, którzy w sobotę przyjdą na miejskie lodowisko.

Powiat Starachowicki inwestuje w oświatę

Powiat Starachowicki inwestuje w oświatęBudowa hali sportowej przy Zespole Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach będzie jedną z ważniejszych inwestycji, realizowanych w tym roku przez Powiat Starachowicki. Władze chcą też pozyskać pieniądze na budowę otwartej strefy aktywności w ramach rządowego programu rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej. Będą wnioskować też o fundusze na termomodernizację ZSZ nr 3, II LO oraz ZSZ nr 1 wraz z bursą szkolną.

III Ostrowiecka Gala Sportu

III Ostrowiecka Gala SportuW minioną sobotę ostrowczanie mieli okazję uczestniczyć w wielkim święcie ostrowieckiego sportu. Podczas III Gali Sportu zorganizowanej w hali widowisko-sportowej MOSiR. Na wydarzenie zaprosiły Kluby KSZO, KP KSZO 1929 i KSZO S.A., a także lokalne media. Podczas uroczystości ogłoszono najlepszych i najpopularniejszych zawodników i szkoleniowców spośród 64 sportowców i 12 trenerów nominowanych w kategoriach: najlepszy Sportowiec i Trener, Odkrycie, Talent i Drużyna 2017 roku. Ponadto, wzorem ubiegłorocznej gali, przyznano wyróżnienia dla sportowców Olimpiad Specjalnych i Mecenasów Ostrowieckiego Sportu.

W gminie Strawczyn powstanie hala sportowa i strzelnica

W gminie Strawczyn powstanie hala sportowa i strzelnicaCentrum Sportowo-Rekreacyjne w Strawczynku zostanie rozbudowane. Będzie to czwarty etap tworzenia nowoczesnego kompleksu w gminie Strawczyn. Mieszkańcy mają już do swojej dyspozycji krytą pływalnię z przylegającą infrastrukturą oraz boiska wielofunkcyjne. Niebawem powstanie hala sportowa z możliwością organizowania imprez o charakterze masowym do 500 osób wraz ze strzelnicą.

Poszukują łuczników i łuczniczek

łuczniczkaMasz sokoli wzrok, cierpliwość i opanowanie? Spróbuj swoich sił w łucznictwie. Nabór chętnych na tegoroczne zajęcia prowadzi Klub Łuczniczy "Strzała Skorków".

50 milionów złotych na Otwarte Strefy Aktywności

ćwicząca mama i córkaOd kilku lat można zaobserwować zwiększająca się liczbę osób aktywnie spędzających wolny czas - biegających, jeżdżących na rowerach czy wędrujących po szlakach pieszych. Aby umożliwić Polakom w różnym wieku dbanie o sprawność fizyczną, Ministerstwo Sprotu i Turystyki przygotowało "Program rozwoju małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym – Otwarte Strefy Aktywności (OSA)", którego celem jest tworzenie stref aktywności w pobliżu miejsca zamieszkania. Na realizację OSA resort przeznaczy w 2018 roku 50 milionów złotych.

Wypatrują śniegu i mrozu

mały narciarzZ niecierpliwością wypatrują śniegu i mrozu narciarze, snowboardziści, właściciele ośrodków narciarskich i wielbiciele innych dyscyplin zimowych. Choć aura dotychczas nie była dla nich łaskawa, to kilka chłodniejszych nocy sprawiło, że w ośrodkach narciarskich uruchomiono armatki i sztuczne naśnieżenie stoków. Najbardziej zadowoleni będą najmłodsi lub początkujący fani szusowania. Dla nich już otwarto trasy na kieleckim Stadionie oraz w Krajnie.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52