Jesteś tutaj:
 

Gmina Strawczyn z tytułem "Lidera Sportu"

Gmina Strawczyn z tytułem Lidera SportuGmina Strawczyn otrzymała nagrodę w Ogólnopolskim Konkursie „Wzorowa Gmina"  w kategorii „Sport". Przyznana nagroda to podziękowanie i docenienie wieloletniego wysiłku całego samorządu gminy Strawczyn, dzięki któremu na przestrzeni lat gmina zmieniła swoje oblicze, stając się miejscem bardziej przyjaznym dla jej mieszkańców. Otrzymany tytuł „Lidera Sportu" to także symbol sukcesu osiągniętego poprzez skuteczne pozyskiwanie i wykorzystywanie środków finansowych pochodzących z Unii Europejskiej.

Rozbudowa infrastruktury sportowej w Skarżysku - Kamiennej

Dofinansowanie projektu na rozbudowe infrastruktury sportowej w Skarżysku - Kamiennej  (04).JPGW Skarżysku – Kamiennej przy II Liceum Ogólnokształcącym i Zespole Szkół Technicznych powstanie hala sportowa. Umowę na dofinansowanie inwestycji podpisali w środę, 21 marca marszałek Adam Jarubas oraz starosta skarżyski Jerzy Żmijewski. Inwestycja realizowana będzie w ramach działania „Rozwój infrastruktury edukacyjnej i szkoleniowej" Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego.

Trwa modernizacja hali OSiR w Staszowie

Trwa modernizacja hali OSiR w StaszowieTrwa modernizacja hali widowiskowo-sportowej OSiR przy ulicy Mickiewicza w Staszowie. Parkiet już błyszczy nowym blaskiem, a obecnie trwa montaż klimatyzacji w siłowni.

Pobiegną w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja

bieg do serca kołłątaja 2017Z okazji 227. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Kultury "Rekultura", staszowski magistrat, lokalny Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Nadleśnictwo Staszów organizują po raz drugi Bieg do Serca Kołłątaja. Sportowa rywalizacja odbędzie się 6 maja br. pośród malowniczych lasów golejowskich. Chętni już mogą się zgłaszać.

Bieg Wiosenny z okazji Dnia Kobiet

bieg wiosenny plakatStowarzyszenie „NASZ REGION" z Obrazowa zachęca wszystkie mieszkanki do aktywnego spędzenia Dnia Kobiet i wzięcia udziału w 2 Biegu Wiosennym, który zaplanowano 11 marca. W sportowej rywalizacji mogą wziąć udział także panowie, nie tylko w roli kibiców. Zainteresowani mogą rejestrować się do 9 marca.

Szachy dla przyszłych mistrzów

Wizyta Marka Szczepanika w gminie TarłówSzkoła Podstawowa w Tarłowie jest jedną ze 124 świętokrzyskich szkół, która przystąpiła do realizacji projektu pod nazwą „Świętokrzyska Szkoła Edukacji Szachowej". Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa przekazał dla wychowanków szkoły 8 kompletów zestawów do nauki gry w szachy. W spotkaniu wzięli udział również Ewelina Bień radna Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, starosta opatowski Bogusław Włodarczyk oraz wójt Tarłowa Tomasz Kamiński.

Pobiegną tropem wilczym

plakat biegu tropem wilczymPo raz szósty w wielu miejscowościach w Polsce organizowane są biegi masowe poświęcone pamięci "Żołnierzy Wyklętych", czyli osób, które występowały przeciw wprowadzonemu po II wojnie światowej ustrojowi komunistycznemu i podporządkowaniu się Związkowi Radzieckiemu, często płacąc za to najwyższą cenę - utratę zdrowia lub życia. W regionie świętokrzyskim biegowo-edukacyjne imprezy odbędą się 4 marca w Kielcach, Sandomierzu, Chrobrzu, Włoszczowie, Starachowicach, Busku-Zdroju i Sulisławicach.

Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Masłowie

futsalPierwsze Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Futsalu odbędą się w niedzielę, 18 lutego w  hali sportowej w Szkole Podstawowej w Masłowie. W walce o Puchar Starosty weźmie  udział 6 drużyn. Początek rozgrywek o godzinie 15.

Kielecki Oddział PTTK zaprasza na narty

narciarzPoczątkujący, "średniacy" i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, którzy chcą wykorzystać dobre warunki pogodowe w południowej części Polski, mogą udać się na wyprawę z Oddziałem Świętokrzyskim PTTK Kielce. Na trasy Jaworzyny Krynickiej kieleccy krajoznawcy zapraszają 17 lutego.

Pobiegną śladem "Mnicha" i "Zawieruchy"

plakat bieg rytwianyZ okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Rytwianach odbędzie się 3 marca IV Bieg Śladami "Mnicha"i "Zawieruchy". Organizatorami patriotyczno-sportowego wydarzenia są ULKS "Gryf" Rytwiany oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 23 lutego.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51