Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

8 gorących wakacyjnych koncertów w ramach "Lata w filharmonii"

Lato w Filharmonii zapowiedź koncertów (1).JPGFilharmonia Świętokrzyska podsumowała zakończony sezon artystyczny i zapowiada atrakcyjne muzyczne spotkania w okresie wakacji. - Zorganizowaliśmy 953 wydarzenia muzyczne, których wysłuchało ponad 160 tysięcy osób - podsumowuje sezon 2016/2017 dyrektor Filharmonii Świętokrzyskiej, Jacek Rogala. - Latem będie równie ciekawie, w każdy piątek zapraszamy na dziedziniec filharmonii na spotkanie z muzyką różnych gatunków - dodaje dyrektor.

Trwa muzyczny festiwal w Busku-Zdroju

Busko-ZdrójCiekawie zapowiadają się wtorkowe i środowe spotkania muzyczne w Busku-Zdroju, gdzie trwa organizowany po raz 23. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Wtorkowe popołudnie upłynie w rytmach muzyki barokowej, zaś środa będzie okazją do poznania muzyki bałkańskiej.

Sandomierskie Wieczory Organowe już po raz 28.

katedra w SandomierzuW środę 5 lipca odbędzie się pierwszy koncert w ramach XXVIII Sandomierskich Wieczorów Organowych. W każdą środę w lipcu i w sierpniu o godz. 18.30 w Bazylice Katedralnej w Sandomierzu melomani usłyszą muzykę klasyczną i religijną w wykonaniu solistów, chórów, śpiewaków.

Robert Kotowski, dyrektor Muzeum Narodowego w Kielcach, uhonorowany tytułem Vir Bonus

Robert Kotowski.JPGKieleckie Stowarzyszenie im. Jana Karskiego postanowiło przyznać tytuł Vir Bonus dr. hab. Robertowi Kotowskiemu, dyrektorowi Muzeum Narodowego w Kielcach.  Wyróżnienie ma podkreślić wyjątkowość postaci i dzieła życia laureata. Wręczenie nagrody odbędzie się 4 lipca o godzinie 18.00 przed budynkiem dawnej  Wielkiej Synagogi Kieleckiej podczas koncertu wieńczącego tegoroczne obchody 71 rocznicy pogromu.

Kino Fenomen nominowane

Polski Instytut Sztuki Filmowej logoKieleckie kino "Fenomen", jako jedno z trzech w Polsce, zostało nominowane przez kapitułę 10. edycji Nagród Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej w kategorii "kino". Laureatów nagród poznamy we wrześniu, podczas 42. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni.

71. rocznica pogromu

kamienica ul. Planty w KielcachWe wtorek 4 lipca w Kielcach odbędą się uroczystości związane z 71. rocznicą pogromu ludności żydowskiej w Kielcach. Spotkania modlitewne poprzedzi w poniedziałek 3 lipca promocja książki dokumentującej ubiegłoroczne obchody.

Sandomierz na papierze i płótnie

Sandomierz na papierze i płótnie plakat wystawyGrafiki, malarstwo i fotografie składają się na wystawę poświęconą Sandomierzowi, którą od dziś (poniedziałek 3 lipca) będzie można oglądać w Porcie Kultury w Sandomierzu (ul. Portowa 24). Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.30.

Muzyczne atrakcje na początek lata

skrzypeczkiPoczątek lata obfituje w muzyczne wydarzenia. Już jutro, 1 lipca, rozpoczynają się festiwale muzyczne, które co roku przyciągają rzeszę słuchaczy. O godzinie 19 w klasztorze cystersów w Jędrzejowie spektaklem słowno-muzycznym zainaugurowany zostanie XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej. Tego samego dnia w Buskim Samorządowym Centrum Kultury koncert „Bel canto w kurorcie" rozpocznie XXIII Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im. Krystyny Jamroz. Początek o godzinie 20.

11 milionów na zachowanie dziedzictwa kulturowego

Podpisanie umów na zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego (27).JPG23 projekty z zakresu kultury otrzymają ponad 11 milionów złotych dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. W Parku Etnograficznym w Tokarni 30 czerwca marszałek Adam Jarubas i członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego Marek Szczepanik podpisali z wnioskodawcami umowy w ramach kolejnego konkursu z działania „Zachowanie dziedzictwa kulturowego i naturalnego".

IV Ogólnopolski Przegląd Chórów Akademickich

plakatJuż dziś, 30 czerwca, w sali koncertowej Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Kielcach, o godzinie 17 odbędzie koncert inauguracyjny IV Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Akademickich "Święty Krzyż 2017". W ramach wydarzenia zaprezentuje się Chór Kameralny Uniwersytetu Zielonogórskiego „Cantus humanus", Chór Akademicki Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie oraz Chór  im. prof. Wiktora Wawrzyczka z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Poza konkursem wystąpi również Akademicki Chór Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101