Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Świętokrzyskie widoki

Pałac Biskupów Krakowskich 3.JPGNa otwarce wystawy plenerowej i promocję książki pt. "Świętokrzyskie widoki" zaprasza w czwartek, 2 marca Muzeum Narodowe w Kielcach.

Kolekcja Deskurów - najcenniejszym księgozbiorem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej

Wojewódzka Biblioteka Publiczna włączona do Narodowego Zasobu Bibliotecznego (1).JPGKsiążki określane kolekcją Deskurów, które są częścią zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Kielcach, przyjęte zostały do Narodowego Zasobu Bibliotecznego. W ten sposób kielecka placówka znalazła się w nielicznym gronie bibliotek posiadających unikatowe zasoby, mające dużą wartość historyczną, naukową, kulturalną lub artystyczną. Z tej okazji we wrotek, 28 lutego, w Kielcach gościł Tomasz Makowski, dyrektor Biblioteki Narodowej oraz Stanisław Deskur, prawnuk założyciela Biblioteki Sancygniowskiej, z której pochodzi księgozbiór. W wydarzeniu udział wziął Jacek Kowalczyk, dyrektor Departamentu Promocji, Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego.

Ciekawe warsztaty kaligrafii w Kielcach

pióroNa ciekawe, niecodzienne spotkania warsztatowe poświęcone dawnej sztuce kaligrafii zaprasza Muzeum Narodowe w Kielcach już w najbliższą sobotę 4 marca. Tego dnia w Instytucie Dizajnu w Kielcach panowie zajmą się hand letteringiem - techniką wykonywania ozdobnych napisów i towarzyszących im ilustracji, inspirowanych pismem gotyckim.

Etniczno-folkowe brzmienia w Pałacyku Zielińskiego

Dom Środowisk Twórczych w KielcachŚwiętujący w tym roku jubileusz 20-lecia działalności folkowo-etniczny zespół STILO wystąpi w Kielcach. Na koncert w najbliższą niedzielę 5 marca o godz. 18.00 zaprasza Dom Środowisk Twórczych.

Głosujmy na naszych aktorów i ich realizację

iTeatr logoTrwa, realizowany po raz 4. przez Telewizję Polską w ramach projektu "Internetowy teatr dla szkół", Internetowy Przegląd Uczniowskich Zespołów Teatralnych. Do ścisłego finału zakwalifikowało się 9 spektakli teatralnych, a wśród nich - jedna propozycja z województwa świętokrzyskiego - „Siedem grzechów głównych" Teatru Lustro z II LO im. M. Skłodowskiej-Curie w Końskich. Zwycięzcę wybiorą internauci, głosując do 28 lutego na stronie iteatru. Zachęcamy do oddawania głosów.
 

Prace Aleksandry Nowak pokaże Wojewódzki Dom Kultury

Aleksandra Nowak malarstwo plakatW poniedziałek 27 lutego o godz. 18.00 Wojewódzki Dm Kultury w Kielcach zaprasza na wernisaż malarstwa Aleksandry Nowak, który odbędzie się w sali kominkowej.

Seniorzy-fotograficy nagrodzeni

Rozstrzygnięcie konkursu Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznegoPonad 150 fotografii wpłynęło na ogłoszony przez  Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego konkurs „Świętokrzyskie w obiektywie aparatu fotograficznego". W piątek, 24 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury im. Józefa Piłsudskiego w Kielcach laureatom konkursu nagrody wręczyli: Jerzy Pyrek, doradca marszałka ds. seniorów, Krzysztof Zając, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików Okręgu Świętokrzyskiego, Andrzej Borowiecki, zarządzający Domem Opieki Rodzinnej w Pierzchnicy oraz Mariusz Masny, dyrektor Muzeum Wsi Kieleckiej.  Wydarzeniu towarzyszył wernisaż prac konkursowych.

Filharmonia zaprasza na muzyczne zakończenie karnawału

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachCiekawie zapowiada się ostatni karnawałowy weekend w Filharmonii Świętokrzyskiej. W piątek 24 lutego w Kielcach wystąpi zespół wokalny Affabre Concinui, a w sobotę, 25 lutego obejrzymy retransmisję opery 'Rusałka", przygotowanej przez artystów Metropolitan Opera.

Galeria "Wieża Sztuki" zaprasza

Przenikanie fioletu plakat wystawyW sobotę 25 lutego kielecka Galeria "Wieża Sztuki" zaprasza o godz. 17.00 na wernisaż wystawy prac Lidii Olszyny-Mikołajczak pt. "Przenikanie fioletu". Będzie je można oglądać do 25 marca br.

Ostatkowy koncert w sztetlu

koncert Antidotum w Chmielniku plakatTo już prawie tradycja, bowiem po raz trzeci - w ostatkową niedzielę 26 lutego i zarazem na pożegnanie karnawału  - w synagodze w Chmielniku wystąpi chór ANTIDOTUM, pod dyrekcją Ewy Robak. Przy fortepianie chórzystom towarzyszy Michał Kopeć. Początek koncertu o godz. 15.00.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101