Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Grafika dziejów. Historia Polski na obrazach

Muzeum Henryka SienkiewiczaJuż w czwartek 27 kwietnia w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku - oddziale Muzeum Narodowego w Kielcach - udostępniona zostanie wystawa pt. "Grafika dziejów", złożona z grafik, znajdujących się w zbiorach muzeum, przedstawiających motywy historyczne. Prace będzie można oglądać do 15 października br.

Faktura czasu według Leszka Mądzika

Fotografie Leszka MądzikaBiblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu". Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 26 kwietnia  o godz. 17.30 w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej UJK, ul. Świętokrzyska 21e. Portal "Wrota Świętokrzyskie" objął wystawę patronatem medialnym.

III Konkurs Teatrów Tańca zakończony

III Konkurs Teatrów Tańca grupa Pryzmat Junior fot  Bartosz KrukTancerze z grupy Pryzmat Junior z Olsztyna zwyciężyli podczas zmagań artystycznych w ramach III Konkursu Teatrów Tańca, zorganizowanego przez Kielecki Teatr Tańca.

Muzyczna podróż z Jackiem Silskim

koncert Jacka Silskiego plakatW środę 26 kwietnia o godz. 18.00 w sali widowiskowej WDK wystąpi Jacek Silski - "śląski słowik" - który zaprezentuje gościom koncertu największe przeboje ze swoich płyt: "Ave Maria En El Morro", "Moja miłość", "Romantica", "Sercem do serc" i "Jacek Silski – Julio Iglesias by Jacek Silski".

Dzień kultury i historii Ormian w Plastyku

Wernisaż wystawy Ludobójstwo Ormian w Zespole Szkół Plastycznych w KielcachW piątek, 21 kwietnia w Zespole Państwowych Szkół Plastycznych im. Józefa Szermentowskiego w Kielcach obchodzono dzień kultury i historii armeńskiej. Uczniowie spotkali się z Edgarem Ghazaryanem – ambasadorem Republiki Armenii w RP, odbył się również wernisaż wystawy „Ludobójstwo Ormian". W wydarzeniu wziął udział wicemarszałek Jan Maćkowiak.

Dzień mody ekologicznej w Kielcach

Fashion Revolution Week w Kielcach plakatW poniedziałek 24 kwietnia w Kielcach odbędzie się, organizowany tu po raz pierwszy przez Instytut Dizajnu, Fashion Revolution Week - cykl spotkań, promujących modę ekologiczną i zgodną z zasadami fair trade czyli sprawiedliwego handlu. W ramach wydarzenia zaplanowano otwarcie wystawy, pokaz filmowy i dyskusję.

Plastyk i Winda dla Syrii

Plastyk dla Syrii.jpgDrugą zbiórkę na rzecz Syrii organizuje dziś (21 kwietnia) Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach. W ramach akcji "Miejsce przy stole. Plastyk dla Syrii 2017" w kieleckiej Galerii Sztuki Współczesnej Winda odbędzie się recital Agnieszki Kowalczyk-Krzysiek, licytacja prac autorstwa nauczycieli Plastyka oraz degustacja potraw kuchni syryjskiej, przygotowanych przez uczniów. Początek wydarzenia o godz. 18.

Spotkanie z Mariuszem Zielke w bibliotece

Wojewódzka Biblioteka Publiczna - budynekInstytut Książki i Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach zapraszają na spotkanie autorskie z Mariuszem Zielke, które odbędzie się w poniedziałek, 24 kwietnia o godz. 17.00 w siedzibie biblioteki.

Faktura czasu według Leszka Mądzika

Fotografie Leszka MądzikaBiblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach serdecznie zaprasza na wystawę fotografii Leszka Mądzika pt. "Faktura czasu". Wernisaż wystawy odbędzie się w środę, 26 kwietnia  o godz. 17:30 w Galerii Biblioteki Uniwersyteckiej UJK, ul. Świętokrzyska 21e. Portal "Wrota Świętokrzyskie" objął wystawę patronatem medialnym.

Przed nami Konkurs Teatrów Tańca

Kielecki Teatr Tańca logoW sobotę 22 kwietnia w Kielcach, w ramach trwającego 17. Festiwalu Tańca Kielce, odbędzie się organizowany po raz 3, Konkurs Teatrów Tańca. Prezentacje odbędą się na dużej scenie Kieleckiego Teatru Tańca, o godz. 17.00. Najlepszych obejrzymy dzień później, w niedzielę 23 kwietnia, o godz. 18.00.

Wyświetlanie 501 - 510 z 1 010 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 101