Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

4. Festiwal Filmowy Kino Dzieci zawita do Kielc

kino dzieci plakat„Pora na ciekawość!" – pod takim hasłem upłynie czwarta edycja Festiwalu Filmowego Kino Dzieci, który w dniach 23 września-1 października odbędzie się w 20 miastach w Polsce. Kino Dzieci zaprasza do odkrywania i poznawania, uczenia się i wspólnej zabawy. Do kieleckiego kina Fenomen festiwal zawita w dniach 24-28 września oraz 1 października.

Wszystko o pszczołach

Boże robotnice plakat wystawyMuzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zaprasza od wtorku, 19 września, do zwiedzania, usytuowanej w Hali Lejniczej,  wystawy pt. „Boże robotnice. Pszczoły  nie do podrobienia, nie do zastąpienia".

Kończą się XXI Zamkowe Spotkania z Muzyką

Muzeum Narodowe w Kielcach

W niedzielę 24 września w dawnym Pałacu Biskupów Kieleckich w Kielcach o godz. 17.00 rozpocznie się ostatni koncert w cyklu Zamkowych Spotkań z Muzyką.

Spowiedź diabła

Spowiedź diabła spektaklMartyna, Julia Karina i Melania z gimnazjum nr 11 z Kielc nie spodziewały się, że sztuka „Spowiedź Diabła" będzie tak mocna. - Myślałam, że to może być interesujący spektakl, ale nie sądziłam, że do tego stopnia. Trudno powiedzieć, który moment w spektaklu jest najmocniejszy. Dla mnie chyba ten, kiedy diabeł odchodzi od głównego bohatera potrząsając łańcuchami i kiedy jego miejsce zajmuje anioł. Ulżyło mi wtedy. Pomyślałam o nadziei - recenzuje na szybko Martyna. Spektakl o zakamarkach ludzkiej duszy, często mrocznych i  nieprzewidywalnych, o samotności i wybaczaniu samemu sobie, można było zobaczyć w Wojewódzkim Domu Kultury w ostatni piątek.
 

Spotkanie z Jolantą Nowaczyk

Kielce ul Planty 7Instytut Kultury Spotkania i Dialogu zaprasza w poniedziałek, 18 września, do siedziby przy ul. Planty 7 na spotkanie zatytułowane "Międzykulturowa podróż - pierwsze zdania". Początek o godz. 18.00.
 

Trwają prace konserwatorskie w zabytkowym kościółku w parku etnograficznym

wizerunek Matki Bożej obraz z kościoła z Rogowa Muzeum Wsi KieleckiejTrwają prace konserwatorskie prowadzone w zabytkowym kościółku z Rogowa w Parku Etnograficznym w Tokarni. W ich ramach zostanie przeprowadzona pełna konserwacja ołtarza głównego

Filharmonia inauguruje sezon artystyczny

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach15 koncertów symfonicznych, 4 familijne, 1 kameralny, znane osobowości sceny muzycznej i dzieła znakomitych kompozytorów - tak zapowiada się terminarz Filharmonii Świętokrzyskiej do końca 2017 roku. Dodatkowo - w filharmonii obejrzymy 4 spektakle przygotowane przez Metropolitan Opera w Nowym Jorku oraz 3 filmy, w których ważną rolę odgrywać będzie muzyka. Koncert inauguracyjny odbędzie się już w piątek, 15 września.
 

Skorzystaj z oferty wydarzeń - trwają Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa plakatRozpoczyna się kolejny weekend Europejskich Dni Dziedzictwa. W ramach akcji  organizowane są dni otwarte w obiektach zabytkowych, tematyczne wystawy w muzeach i instytucjach kultury, bibliotekach, sesje popularnonaukowe, pikniki historyczne i festyny. Hasło przewodnie EDD w 2017 r. to „Krajobraz dziedzictwa – dziedzictwo krajobrazu".

Muzyka w opactwie

klasztor w Wąchocku W Opactwie Cystersów w Wąchocku w najbliższą sobotę 16 września ponownie rozbrzmiewać będą dźwięki muzyki Jana Sebastiana Bacha. W ramach VII Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Opactwie Wąchock 2017" wystąpi Marek Toporowski. Koncert rozpocznie się o godz. 20.00.

Wytopki Ołowiu po raz 25.

TokarniaW niedzielę 17 września zapraszamy serdecznie do Parku Etnograficznego Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni na doroczne "Wytopki Ołowiu". Od godz. 12.00 dlo 17.00 można będzie przyjrzeć się tradycyjnym metodom wytapiania tego metalu, a także obejrzeć pracę m.in. kowala czy garncarza. Imprezie towarzyszyć będzie otwarcie wystawy zabytkowych maszyn rolniczych.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52