Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Ukraina przed wiekami

Ukraina przed wiekami plakat wystawySandomierskie muzeum poleca nową wystawę - prezentację dotyczącą historii Ukrainy, przygotowaną przez Muzeum Archeologiczne w Krakowie. Można ją oglądać do 10 czerwca br.

Konkurs fotograficzny dla uczniów

Aparat fotograficzny.jpg20-lecie samorządu i 100-lecie odzyskania niepodległości to tematy konkursu fotograficznego,  który ogłosiło Starostwo Powiatowe w Kielcach. Konkurs kierowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas VI i VII oraz ponadpodstawowych, z wyjątkiem klas maturalnych z tereny powiatu kieleckiego. Termin nadsyłania prac mija 15 maja.  

Świętokrzyskie ostatki z przytupem

kusoki świętokrzyskieTen, kto jeszcze nie ma planów na ostatki, a chciałby zobaczyć jak dawniej świętowano koniec karnawału w Świętokrzyskiem, powinien w sobotę odwiedzić Ciekoty. "Kusoki Świętokrzyskie 2018", podczas których nie zabraknie tradycyjnych obertasów, odbędą się 10 lutego w gospodarstwie agroturystycznym "Nad wodą". Organizatorem zabawy jest Fundacja Korzenie.

Granty na integrację lokalnych społeczności

lgd królewskie ponidzie logoNawet 50 tysięcy złotych mogą otrzymać stowarzyszenia i gminy na działania związane z integrowaniem i aktywizacją lokalnej społeczności. Lokalna Grupa Działania „Królewskie Ponidzie" ogłasza nabór wniosków o  powierzenie grantu na realizację zadań wynikających z projektu grantowego realizowanego w ramach poddziałania „Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność". 

Poznaj Koła Gospodyń Wiejskich ze świętokrzyskiego. KGW Echo Łysicy

Koło Gospodyń Wiejskich Echo Łysicy   (4).JPGPierwsze Koła Gospodyń Wiejskich powstały grubo ponad 100 lat temu. Kobiety organizowały kursy szycia, gotowania, pieczenia, współorganizowały szkoły, straże pożarne, pomagały i uczyły wzajemnej pomocy. Koła pielęgnowały ludowe obyczaje, ludową kulturę. Minęły lata. Czy zmieniło się wiele? Teraz także to robią, choć stały się bardziej nowoczesne, prowadzą działalność gospodarczą i promocyjną. Działa w nich wiele młodych, nowoczesnych, energicznych osób, które przekazują młodzieży przywiązanie do tradycji rodziców i dziadków. KGW napędzają turystykę, ich członkinie są ambasadorkami swoich regionów.  Rozpoczynamy cyk: Poznaj Koła Gospodyń Wiejskich ze świętokrzyskiego. Prezentujemy Koło Gospodyń Wiejskich Echo Łysicy.
 

Szalone Spotkania z Komiksem już 25 lutego

Dziecięce Spotkania z Komiksem plakat„Dziecięce Spotkania z Komiksem" – dynamiczne, energetyczne, pełne zaskakujących zdarzeń, warsztatów i wspaniałych konkursów, odbędą się już po raz dziewiąty w niedzielę 25 lutego w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie.

W klimacie walentynkowym

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachKoncert dla zakochanych i zaprzyjaźnionych, a także opera z miłością w tle - to propozycja Filharmonii Świętokrzyskiej na nadchodzący weekend. W piątek utwory z repertuaru m.in. E. Presleya i E. Fitzgerald zaśpiewa Piotr Rafałko. O gorących uczuciach mowa będzie także podczas transmisji "Napoju miłosnego" z nowojorskiej Metropolitan Opera.

Warsztaty z ormiańskimi artystami

warsztaty w ramach Roku Kultury OrmiańskiejW ramach realizowanego przez Zespół Państwowych Szkół Plastycznych w Kielcach Roku Kultury Ormiańskiej, z inicjatywy Edgara Ghazaryana - Ambasadora Republiki  Armenii w RP oraz Arsena Ovsepyana prezesa Fundacji Polsko-Ormiańskiej, w szkole gościli  mistrz chaczkarów Varazdat  Hambardzumyan oraz jego uczeń Garik Hovhannisyan. Goście podczas kilkudniowych warsztatów pokazywali uczniom techniki powstawania chaczkarów - posiadających swoistą symbolikę krzyży.

Manewry miłosne w Pałacyku Zielińskiego

Dom Środowisk Twórczych w Kielcach„Manewry miłosne, czyli powróćmy jak za dawnych lat" - recital Jarosława Tyrana z zespołem Retro Band oparty na piosenkach z repertuaru Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga i Andrzeja Boguckiego odbędzie się już w najbliższą niedzielę 11 lutego w Domu Środowisk Twórczych w Kielcach. Początek - godz. 17.00.

Pożegnanie karnawału z chórem Antidotum

chór Antidotum w sztetluW najbliższą sobotę 10 lutego o godz. 16.00 w synagodze w Chmielniku odbędzie się koncert chóru Antidotum, który od kilku lat właśnie w ten sposób, na dawnym babińcu chmielnickim żegna z gośćmi karnawał, zapraszając do wspólnego śpiewania.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52