Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

The Monstrum Band na festiwalu KONTEKSTY

The Monstrum Band próba spektaklu (06).JPGW sobotę 25 listopada Teatr Lalki i Aktora „Kubuś" i Grupa Coincidentia wystąpią na 8. Festiwalu Teatralnym KONTEKSTY w Poznaniu ze spektaklem „The Monstrum Band" (koprodukcja), w reżyserii Roberta Drobniucha.

Filmowa opowieść o niezwykłej fotografce

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachPostać Vivian Maier, amerykańskiej opiekunki, której niezwykły talent fotograficzny poznano po jej śmierci, przybliży film dokumntalny, na który w środę 22 listopada zaprasza Filharmonia Świętokrzyska.

Kolejne spektakle Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego

siedziba Teatru im. Stefana Żeromskiego w KielcachTeatr im. S. Żeromskiego w Kielcach zaprasza na kolejne spektakle, wystawiane w ramach pilotażowego Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego. We wtorek 21 listopada na kieleckiej scenie zaprezentuje się Teatr Nowy z Warszawy, a w weekend poznamy efekty współpracy artystycznej Piotra Rowickiego i reżysera Piotra Ratajczaka.

Rozpoczyna się Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017

NURT 2017 plakatJuż od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego kina dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji dokumentalnych ubiegłego roku, realizacje zarówno mistrzów dokumentu jak i debiutantów.

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia" Rafaela Blumenfelda

książka Kieleckie wspomnienia Rafała BlumenfeldaWe wtorek, 21 listopada o godzinie 18.00, w Instytucie Kultury Spotkania przy ulicy Planty 7 w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Książka Rafaela Blumenfelda, świadka pogromu kieleckiego, nosi tytuł „Kieleckie wspomnienia". Wydanie tej publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.

Podsumują projekt "Koziołek Matołek rozwija i uczy"

logo projektu koziołek matołek uczy i rozwijaCzy bajka może budować więzi z kulturą? Czy sprzyja uczestnictwu dzieci i młodzieży w poznawaniu wspólnego dziedzictwa? Czy instytucje kultury są przygotowane do podejmowania takich wyzwań? - na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas uroczystego podsumowania projektu pn. „Koziołek Matołek rozwija i uczy", które odbędzie się 19 listopada w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK. Wydarzenie połączone jest z panelem eksperckim zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Początek o godzinie 10.
 

Weekend w filharmonii pełen muzyki

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachSpotkanie poświęcone twórczości Feliksa Nowowiejskiego, opera Thomasa Adesa  a także  spotkanie dla dzieci z artystami grupy "Góralska Hora" złożą się na weekend w Filharmonii Świętokrzyskiej. Pierwsze spotkanie - w piątek o godz. 19.00.

100 kin wspomina Brunona Schulza

Kielce ul. Planty 719 listopada w stu kinach na całym świecie odbędzie się pokaz filmu "Bilder finden - Odnaleźć obrazy" w reżyserii Benjamina Geisslera - jako upamiętnienie 75. rocznicy tragicznej śmierci Brunona Schulza. Instytut Kultury Spotkania Dialogu zaprasza na kielecki pokaz filmu, który odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 19.00 w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7.

Pożegnanie taboru - fotografie Andrzeja Polakowskiego w Muzeum Dialogu Kultur

Pożegnanie Taboru w Muzeum Dialogu KulturZmiany, zachodzące w stylu życia polskich Romów pół wieku temu, uchwycone na fotograficznej kliszy przez Andrzeja Polakowskiego, przypomni Muzeum Dialogu Kultur. Wystawie, której otwarcie zaplanowano na godz. 16.00 w niedzielę 19 listopada, towarzyszyć będzie cykl spotkań, projekcji filmowych i warsztatów.

Zobacz jazz

Zobacz jazz plakat spektaklu Kieleckiego Teatru TańcaNajnowsza realizacja Kieleckiego Teatru Tańca  - spektakl zatytułowany "Zobacz jazz. Hymne of Life & Golden Ages" to taneczna opowieść o kulturze tańca jazzowego, jego korzeniach i różnorodnych odmianach. Na premierę widowiska teatr zaprasza w piątek 17 listopada o godz. 18.00.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52