Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Rozpoczyna się Festiwal Form Dokumentalnych NURT 2017

NURT 2017 plakatJuż od 21 listopada Kielce będą stolicą polskiego kina dokumentalnego - zobaczymy 41 najciekawszych produkcji dokumentalnych ubiegłego roku, realizacje zarówno mistrzów dokumentu jak i debiutantów.

Promocja książki "Kieleckie wspomnienia" Rafaela Blumenfelda

książka Kieleckie wspomnienia Rafała BlumenfeldaWe wtorek, 21 listopada o godzinie 18.00, w Instytucie Kultury Spotkania przy ulicy Planty 7 w Kielcach odbędzie się promocja nowej książki wydanej przez Stowarzyszenie im. Jana Karskiego. Książka Rafaela Blumenfelda, świadka pogromu kieleckiego, nosi tytuł „Kieleckie wspomnienia". Wydanie tej publikacji było możliwe dzięki dofinansowaniu ze środków Stowarzyszenia Żydowski Instytut Historyczny.

Podsumują projekt "Koziołek Matołek rozwija i uczy"

logo projektu koziołek matołek uczy i rozwijaCzy bajka może budować więzi z kulturą? Czy sprzyja uczestnictwu dzieci i młodzieży w poznawaniu wspólnego dziedzictwa? Czy instytucje kultury są przygotowane do podejmowania takich wyzwań? - na te i inne pytania będzie można uzyskać odpowiedź podczas uroczystego podsumowania projektu pn. „Koziołek Matołek rozwija i uczy", które odbędzie się 19 listopada w Centrum Przedsiębiorczości i Biznesu UJK. Wydarzenie połączone jest z panelem eksperckim zorganizowanym przez Europejskie Centrum Bajki im. Koziołka Matołka w Pacanowie, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach i Szkołę Główną Handlową w Warszawie. Początek o godzinie 10.
 

Weekend w filharmonii pełen muzyki

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w KielcachSpotkanie poświęcone twórczości Feliksa Nowowiejskiego, opera Thomasa Adesa  a także  spotkanie dla dzieci z artystami grupy "Góralska Hora" złożą się na weekend w Filharmonii Świętokrzyskiej. Pierwsze spotkanie - w piątek o godz. 19.00.

100 kin wspomina Brunona Schulza

Kielce ul. Planty 719 listopada w stu kinach na całym świecie odbędzie się pokaz filmu "Bilder finden - Odnaleźć obrazy" w reżyserii Benjamina Geisslera - jako upamiętnienie 75. rocznicy tragicznej śmierci Brunona Schulza. Instytut Kultury Spotkania Dialogu zaprasza na kielecki pokaz filmu, który odbędzie się w niedzielę 19 listopada o godz. 19.00 w siedzibie Instytutu przy ul. Planty 7.

Pożegnanie taboru - fotografie Andrzeja Polakowskiego w Muzeum Dialogu Kultur

Pożegnanie Taboru w Muzeum Dialogu KulturZmiany, zachodzące w stylu życia polskich Romów pół wieku temu, uchwycone na fotograficznej kliszy przez Andrzeja Polakowskiego, przypomni Muzeum Dialogu Kultur. Wystawie, której otwarcie zaplanowano na godz. 16.00 w niedzielę 19 listopada, towarzyszyć będzie cykl spotkań, projekcji filmowych i warsztatów.

Zobacz jazz

Zobacz jazz plakat spektaklu Kieleckiego Teatru TańcaNajnowsza realizacja Kieleckiego Teatru Tańca  - spektakl zatytułowany "Zobacz jazz. Hymne of Life & Golden Ages" to taneczna opowieść o kulturze tańca jazzowego, jego korzeniach i różnorodnych odmianach. Na premierę widowiska teatr zaprasza w piątek 17 listopada o godz. 18.00.

Świat rzeźb Stanisława Bracha

Stanisław Brach wystawa plakat"Figura - Przestrzeń - Materia" - taki tytuł nosi wystawa prac rzeźbiarskich Stanisława Bracha, którą przygotowało Biuro Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Wernisaż wystawy odbędzie się w najbliższy piątek 17 listopada o godz. 17.00. Prace będą dostępne w Sandomierzu do 10 grudnia br.

Zaśpiewają piosenki z repertuaru Jana Kaczmarka

44 pieśniobranie plakatNa sobotnie popołudnie kielczanie mogą już szykować i ćwiczyć swe głosy - w Pałacyku Zielińskiego odbędzie się organizowane po raz 44. Pieśniobranie. Tym razem śpiewać będziemy piosenki znane dzięki artystycznej aktywności Jana Kaczmarka. Na spotkanie zatytułowane "Oj naiwni, naiwni..." zapraszamy w sobotę 18 listopada o 17.00.

Przypomną rewolucję węgierską

Węgry 1956 plakat wystawyWystawa historyczna, przypominająca wydarzenia na Węgrzech w 1956 r., zaprezentowana zostanie w Muzeum Okręgowym w Sandomierzu. Jej otwarcie zaplanowano na czwartek 16 listopada na godz. 17.00.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51