Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Dziś początek Anima Mundi

plakat anima mundiPrzed miłośnikami muzyki organowej i sakralnej ponad miesiąc muzycznej uczty, czyli Festiwal Muzyki Organowej i Sakralnej Anima Mundi. Tegoroczną 29. edycję przedsięwzięcia rozpocznie spektakl Teatru Lalki i Aktora z Łomży, który dziś (23 marca) zostanie wystawiony w kościele pw. św. Wojciecha w Kielcach.

W barwach romantyzmu

budynek filharmonii świętokrzyskiejKompozycje Władysława Żeleńskiego, Maurice Ravela oraz Johannesa Brahmsa będzie można usłyszeć dziś wieczorem, 23 marca, podczas koncertu symfonicznego ph. "Barwy romantyzmu". Przed kielecką publicznością zaprezentują się pianistka Anna Miernik oraz Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Juana Carlosa Lomonaco.

100 dotacji na 100-lecie niepodległości

pieniądze (4).jpgOrganizacje, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i ochotnicze straże pożarne mogą starać się o pieniądze na inwestycje. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pod hasłem „100 dotacji na 100-lecie niepodległości" ogłosił kolejną edycję konkursu „Odnowa wsi świętokrzyskiej". Do rozdysponowania jest milion złotych.

"Ferdydurke" w "Kubusiu"

plakat Ferdydurke.jpgGrupa Teatralna "Petrus" z V Liceum Ogólnokształcącego w Kielcach wystąpi jutro, 23 marca, na deskach Teatru Lalki i Aktora "Kubuś' w Kielcach. Młodzi adepci aktorstwa zaprezentują spektakl inspirowany powieścią "Ferdydurke" Witolda Gombrowicza. Początek o godzinie 18.

Ekomuzeum wprowadza "letni" czas zwiedzania

pojazd marki starMuzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach zmienia na okres wiosenno-letni godziny otwarcia swojej siedziby. - Od 1 kwietnia do 31 października placówka czynna będzie we wtorki, środy i piątki w godz. 8.00 - 16.00, w czwartki o godzinę dłużej, natomiast w sobotę i w niedzielę od godz. 11.00 do 17.00. W poniedziałki Ekomuzeum jest zamknięte dla zwiedzających - komunikuje Justyna Jagieła z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach.

Filmowy wieczór w Filharmonii Świętokrzyskiej

plakat filmu boska florencePo raz kolejny Filharmonia Świętokrzyska zaprasza nie tylko kinomanów na pokaz filmu, w którym muzyka odgrywa niebagatelną rolę. I to nie tylko ze względu na doskonałe kompozycje Alexandra Desplata, ale także tematykę filmu. Tym razem poznamy historię Florence Foster Jenkins, dla której muzyka była całym światem. Początek pokazu "Boskiej Florence" 21 marca o godzinie 18.30 w sali koncertowej Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach.

Bliski Wschód w obiektywie Newshy Tavakolian

Wystawa fotografii z Teheranu Newshy Tavakolian (08).JPGDokumentujące współczesną historię Bliskiego Wschodu zdjęcia fotoreporterki Newshy Tavakolian będzie można oglądać od dziś, 20 marca, w Muzeum Dialogu Kultur w Kielcach. Wystawa, powstała przy współpracy z galerią Atlas Sztuki, prezentowana będzie do 24 czerwca.

W świetle nocy, w blasku dnia

Lampa naftowaLampy naftowe z prywatnej kolekcji skarżyszczanki, będzie można podziwiać na wystawie pt. „W świetle nocy, w blasku dnia". Ekspozycja Muzeum Orła Białego w Skarżysku-Kamiennej zainauguruje cykl, w ramach którego prezentowane będą ciekawe zbiory mieszkańców Skarżyska i powiatu skarżyskiego.

Ekomuzeum na święta

pisanka decoupageJak upiększyć domowe wnętrze na święta? Przygotować własnoręcznie wielkanocne ozdoby pod kierunkiem pracowników Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. W trakcie warsztatów ph. „Muzeum na święta", które potrwają do 28 marca, uczestnicy wykonają m.in. palmy i pisanki.

Znamy koncepcję zagospodarowania dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury

Koncepcja zagospodarowania dziedzińca Ostrowieckiego Browaru KulturyBiuro projektowe „Dresler Studio Architektura i Urbanistyka" z Krakowa wygrało konkurs na opracowanie koncepcji zagospodarowania dziedzińca Ostrowieckiego Browaru Kultury, którego  otwarcie zaplanowano na koniec 2018 roku. Zagospodarowanie dziedzińca to projekt będący uzupełnieniem największej inwestycji miejskiej ostatnich lat, czyli Ostrowieckiego Browaru Kultury. W ramach tych prac powstanie infrastruktura z tyłu budynku. Po rewitalizacji, część placu ma posłużyć aktywizacji mieszkańców i rad osiedlowych.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51