Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Dzieła symfoniczne i opera na powitanie jesieni w filharmonii

Siedziba Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach"Arcydzieła symfoniki" - tak zatytułowany jest piątkowy (22 września) koncert w Filharmonii Świętokrzyskiej, podczas którego usłyszymy pianistę Radosława Sobczaka. Sobotnie popołudnie to okazja do przypomnienia sobie "Traviaty" - jednego z najbardziej znanych dzieł operowych G. Verdiego, przygotowanej przez artystów nowojorskiej Metropolitan Opera.

Ilustracje polskich artystów pokazuje Instytut Dizajnu

Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana (10).JPG„Uwikłani w tekst. Ilustracja zaangażowana" to nowa wystawa w Instytucie Dizajnu w Kielcach, której wernisaż odbędzie się w piątek 22 września o godz. 18.00.
 

Na spacer śladami historii teatru

Teatr Lalki i Aktora Kubuś w KielcachTeatr Lalki i Aktora „Kubuś" w Kielcach oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie zapraszają na „Spacer z pasją", czyli Spacerownik Teatralny dla dzieci od lat 5, które zabierają na spacer dorosłych w najbliższą niedzielę, tj. 24 września o godz. 11.00. Uczestnicy spaceru wyruszą sprzed siedziby Wojewódzkiego Domu Kultury w Kielcach.

 

Mischa Maisky zagra w Wąchocku

Mischa MaiskyŚwiatowej sławy wiolonczelista Mischa Maisky będzie gościem trwającego VII Międzynarodowego Festiwalu "Muzyka w Opactwie Wąchock 2017 - Bach u Cystersów". Koncert z udziałem artysty rozpocznie się w sobotę 23 września o godz. 20.00 w klasztorze Ojców Cystersów w Wąchocku.

Duet Janiczak/Rubin ponownie przygotowuje spektakl w Kielcach

Rasputin próba spektaklu (13).JPGZdobywcy "Paszportów Polityki" w 2011 r., twórcy teatralni - dramatopisarka Jolanta Janiczak i reżyser Wiktor Rubin przygotowują "Rasputina" w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach. Sztukę obejrzymy już w najbliższy weekend.

Sztuka Młodożeńców w kieleckiej galerii

Wystawa Bracia Piotr Młodożeniec i Stanisław Młodożeniec (12).JPGPrace braci, synów jednego z najwybitniejszych polskich twórców plakatu i grafika, Jana Młodożeńca - malarza Stanisława i grafika, ilustratora Piotra Młodożeńca, prezentowane będą w Galerii Sztuki Współczesnej "Winda" w Kielcach.  Wernisaż odbędzie się w piątek 22 września o godz. 19.00.

60+Kultura czyli tańszy wstęp do instytucji kultury dla seniorów

weekend seniora z kulturą plakat akcjiPlacówki kulturalne w całej Polsce zapraszają na weekend seniora z kulturą. W pierwszy weekend jesieni, 23 i 24 września osoby powyżej 60. roku życia będą mogły odwiedzić instytucje kultury i skorzystać z oferty przygotowanej specjalnie dla nich w ramach kampanii „60+Kultura". W Świętokrzyskiem do swych siedzib, taniej niż na co dzień lub bezpłatnie, zapraszają placówki: Muzeum Wsi Kieleckiej, Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Żywe Muzeum Porcelany w Ćmielowie, Muzeum Narodowe w Kielcach, Muzeum Historyczno-Archeologiczne w Ostrowcu Św. oraz Muzeum Przyrody i Techniki Ekomuzeum im. Jana Pazdura w Starachowicach.
 

Jak graficy czują wiersze ks. Jana Twardowskiego

ilustracje wierszy księdza Jana Twardowskiego album fot BWA Galeria ZamojskaIlustracje do wierszy księdza Jana Twardowskiego będzie można oglądać w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Sandomierzu. Wystawa, przygotowana przez BWA w Zamościu, będzie czynna od piątku 22 września. Wernisaż rozpocznie się o godz. 17.00.

Zapraszamy na festyn "Mnisi i hutnicy" do Wąchocka

klasztor w WąchockuMuzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach wraz z Opactwem Ojców Cystersów w Wąchocku serdecznie zaprasza na V Festyn historyczny „Mnisi i Hutnicy", który odbędzie się w piątek, 22 września na terenie klasztoru w Wąchocku.

Zapraszamy na wystawę w Chrobrzu

rzeźba Dawida SzymczykaOśrodek Kulturalno-Historyczny Beldonek serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy rzeźby Dawida Szymczyka. Wernisaż odbędzie się w najbliższą sobotę, 23 września w Pałacu Wielopolskich w Chrobrzu. Początek godz. 17.00.
 

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51