Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Udzielą pożyczek na założenie biznesu

kobieta i pieniądzeZ nisko oprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mogą skorzystać studenci i absolwenci oraz osoby bezrobotne z całej Polski w ramach programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Dotacje udzielane są także na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

Dotacje na start

Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu logoPonad 46 tysięcy może otrzymać osoba, które ma pomysł na własną firmę. Ośrodek Promowania Przedsiębiorczości w Sandomierzu ogłasza nabór wniosków rekrutacyjnych dla przyszłych przedsiębiorców z powiatów: buskiego, ostrowieckiego, opatowskiego, sandomierskiego, staszowskiego, kazimierskiego i pińczowskiego.

Gazyfikacja w gminie Sobków

Sobków herbJest szansa, że w domach mieszkańców Sobkowa i Wierzbicy popłynie gaz z sieci. 16 stycznia w tej sprawie odbędzie się spotkanie z przedstawicielami firmy Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy w Kielcach. Wtedy mieszkańcy poznają wstępne warunki przyłączenia się do gazociągu.

Nowe firmy w strefie

herb JędrzejowaNowy inwestor pojawi się w Strefie Ekonomicznej Jędrzejów, która jest podstrefą Krakowskiej Strefy Ekonomicznej. Firma OKNORAM w tym roku wybuduje hale produkcyjne i zwiększy zatrudnienie. To drugi przedsiębiorca, który zdecydował się zainwestować na tych terenach. Strefa Ekonomiczna Jędrzejów istnieje od 2016 roku.

Nowe prawo wodne

IMG_3800.JPGOd 1 stycznia tego roku obowiązuje nowe prawo wodne. Teraz organem właściwym do załatwiania spraw związanych z gospodarowaniem wodami, jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie. To instytucja centralna, która ma swoje struktury w całej Polsce, ale podział na regionalne zarządy nie odpowiada podziałowi administracyjnemu.

Wsparcie dla przedsiębiorców z powiatu jędrzejowskiego

LGD Ziemia Jędrzejowska logoLokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska-Gryf" ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie dla przedsiębiorców, którzy chcą rozwijać swoją firmę. Do rozdysponowania jest ponad 606 tysięcy złotych.

Dobry rok dla gminy Stopnica

herb StopnicyEdukacja, infrastruktura komunalna i drogowa – to główne kierunki inwestycyjne w gminie Stopnica w 2017 roku. Ich realizacja była możliwa dzięki wsparciu środków z zewnątrz, głównie z Unii Europejskiej. W ubiegłym roku gmina pozyskała 5 milionów złotych. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej samorządu, na rok 2018 również planowane jest wiele inwestycji. – W miarę jedzenia apetyt rośnie – tak o planach mówi Ryszard Zych, burmistrz Stopnicy. – Ale rosną też oczekiwania naszych mieszkańców, więc musimy im sprostać.

Lokalna Strategia Rozwoju do oceny

LGD Ziemia Jędrzejowska logoMieszkańcy gmin  powiatu jędrzejowskiego mogą wypowiedzieć się w anonimowej ankiecie, czy rozwój gmin spełnia ich oczekiwania. Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska-Gryf" zachęca do udziału ankiecie. Jej wyniki mogą posłużyć do ewentualnej korekty Lokalnej Strategii Rozwoju.

Nagroda Gospodarcza Gminy Masłów

herb MasłowaJuż po raz trzeci samorząd Masłowa uhonoruje najlepszych przedsiębiorców działających na terenie gminy. Kandydatów do Nagrody Gospodarczej można zgłaszać od początku stycznia do końca lutego. Laureatów poznamy w maju.

Wsparcie dla małych i średnich firm

LGD Dorzecze BobrzyLokalna Grupa Działania „Dorzecze Bobrzy" ogłasza nabór wniosków o refundację dla przedsiębiorców z gmin: Miedziana Góra, Mniów, Piekoszów, Strawczyn i Zagnańsk. To oferta skierowana do małych i średnich przedsiębiorstw, które chcą inwestować w rozwój i zatrudnić nowych pracowników.

Wyświetlanie 11 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 52