Jesteś tutaj:
 

Mistrzostwa w halowej piłce nożnej w Masłowie

futsalPierwsze Mistrzostwa Powiatu Kieleckiego w Futsalu odbędą się w niedzielę, 18 lutego w  hali sportowej w Szkole Podstawowej w Masłowie. W walce o Puchar Starosty weźmie  udział 6 drużyn. Początek rozgrywek o godzinie 15.

Kielecki Oddział PTTK zaprasza na narty

narciarzPoczątkujący, "średniacy" i zaawansowani narciarze oraz snowboardziści, którzy chcą wykorzystać dobre warunki pogodowe w południowej części Polski, mogą udać się na wyprawę z Oddziałem Świętokrzyskim PTTK Kielce. Na trasy Jaworzyny Krynickiej kieleccy krajoznawcy zapraszają 17 lutego.

Pobiegną śladem "Mnicha" i "Zawieruchy"

plakat bieg rytwianyZ okazji Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych w Rytwianach odbędzie się 3 marca IV Bieg Śladami "Mnicha"i "Zawieruchy". Organizatorami patriotyczno-sportowego wydarzenia są ULKS "Gryf" Rytwiany oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu i Informacji Turystycznej w Rytwianach. Zainteresowani mogą się zgłaszać do 23 lutego.

Sportową rywalizacją uczczą pamięć powstańców styczniowych

Bieg na Grochowiska plakatW sobotę, 17 marca, wystartuje szósta edycja "Biegu na Grochowiska" - przedsięwzięcia, które nie tylko promuje aktywność fizyczną, ale także jest okazją do poznania faktów dotyczących jednej z najkrwawszych bitew powstania styczniowego. Organizatorami rywalizacji są: Urząd Miasta i Gminy Pińczów, Zespół Szkół w Pińczowie i Lokalna Grupa Działania "Ponidzie". Zapisy już ruszyły.

Pieniądze dla młodych sportowców

/image/image_gallery?uuid=02cd1e4c-93fa-44be-ab25-9f89579daa2f&groupId=10157&t=1518087893913720 tysięcy złotych z budżetu województwa przekazał Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego na szkolenie dzieci i młodzieży w prawie trzydziestu dyscyplinach sportowych w 2018 roku. Umowę w tej sprawie podpisał z Grzegorzem Budzioszem, prezesem Świętokrzyskiej Federacji Sportu. Spotkanie odbyło się w  Kieleckim Klubie Bokserskim Rushh. 

Gmina Stopnica stawia na rozwój sportu

- Sport w naszej gminie jest bardzo popularny, nie tylko wśród dzieci i młodzieży, mamy także drużyny seniorów – mówi Ryszard Zych, burmistrz Stopnicy. – Do tego mamy w gminie doskonałe warunki do uprawiania różnych dyscyplin. Na 7-hektorwoym terenie znajduje się stadion z zadaszonymi trybunami, odkryty basen latem, lodowisko zimą, całoroczna siłownia w budynku i siłownia pod chmurką. Do tego hala sportowa, sala gimnastyczna dla dzieci i plac zabaw, piramida linowa i skatepark. To wszystko żyje, ale uważam, że warto przeznaczyć pieniądze na zajęcia zorganizowane z instruktorami.       Otwarty konkurs na realizację zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu w 2018 roku kierowany jest do organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego. Oferta powinna zawierać: popularyzowanie gry w piłkę nożną wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, szkolenie, współzawodnictwo, udział w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu lokalnym i regionalnym, zakup odzieży, obuwia i sprzętu do uprawiania sportu oraz bieżące utrzymanie stadionu sportowego w Stopnicy. W tym roku samorząd Stopnicy na ten cel przeznaczy 80 tysięcy złotych.  Realizacja tych zadań przewidziana jest do 31 grudnia 2018 roku.  Zainteresowani udziałem w konkursie powinni złożyć ofertę do 28 lutego, do godziny 13:00   W 2017 roku wysokość dotacji na realizację zadania publicznego w zakresie kultury fizycznej i sportu wyniosła 89 900,00 zł, z czego ponad 83 tysiące otrzymał LKS Piast Stopnica na popularyzowanie gry w piłkę nożną, 6 tysięcy złotych otrzymał Uczniowski Ludowy Klub Sportowy na popularyzowanie gry w piłkę siatkową.80 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku gmina Stopnica między innymi na popularyzowanie piłki nożnej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Organizacje pozarządowe i podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego mogą się o nie starać w otwartym konkursie. Termin składania ofert mija 28 lutego.    

Staszowska Gala Sportu po raz trzeci

Staszowska Gala Sportu po raz trzeciNajlepszego sportowca, trenera i Sportową Nadzieję 2017 roku poznamy w najbliższy czwartek, 8 lutego podczas Staszowskiej Gali Sportu.  Trzecia już edycja wydarzenia – uroczyste podsumowanie sportowego roku 2017, odbędzie się w Staszowskim Ośrodku Kultury.

W Staszowie zmodernizują halę OSiR

W Staszowie zmodernizują halę OSiRGmina Staszów rozpoczęła realizację tegorocznej inwestycji, modernizacji hali widowiskowo-sportowej OSiR, przy ulicy Mickiewicza. Przedsięwzięcie dofinansuje Ministerstwo Sportu i Turystyki.

I Maraton na orientację Miedzianogórskim Szlakiem

plakat maraton na orientacjęTrzy trasy o zróżnicowanej długości i przebiegu pokonają uczestnicy I Maratonu na orientację Miedzianogórskim Szlakiem. Przygotowana przez Stowarzyszenie Aktywny Ćmińsk, samorząd Miedzianej Góry, miedzianogórskie Centrum Sportu Turystyki i Rekreacji przy wsparciu Sołectwa Ćmińsk Rządowy i OSP Ćmińsk, impreza odbędzie się 17 marca. Limit uczestników wynosi 200 osób. Zapisy już trwają.

Konkurs dla organizacji pozarządowych

Starostwo Powiatowe w Kielcach.jpgZarząd Powiatu w Kielcach ogłasza otwarty konkurs ofert na wsparcie zadań publicznych z zakresu kultury, kultury fizycznej, sportu i turystyki na 2018 rok dla organizacji pozarządowych. Termin składania ofert mija 26 lutego.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51