Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Gmina Iwaniska mocno inwestuje w drogi

Gmina Iwaniska mocno inwestuje w drogiNa terenie gminy Iwaniska trwają obecnie prace związane z przebudową dróg gminnych. Łączna powierzchnia przebudowanych dróg wynosi 21 km. Inwestycja realizowana jest przez Zakład Remontowo-Budowlany „DARBUD".

Zakończono remonty fragmentów dróg wojewódzkich

Otwarcie fragmentu Drogi Wojewódzkiej 761 (1).jpgMarszałek Adam Jarubas wziął udział w oddaniu wyremontowanych fragmentów dróg powiatowych i wojewódzkiej na terenie powiatu włoszczowskiego. Zmodernizowany, blisko 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej numer 761 Piekoszów – węzeł Jaworznia S7 został również oddany do użytku. W uroczystości przekazania zakończonej inwestycji uczestniczyli wicemarszałek województwa świętokrzyskiego Jan Maćkowiak, dyrektor Departamentu Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego w Kielcach Wojciech Siporski oraz dyrektor Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Damian Urbanowski.

Nowy sposób na płacenie komórką za parkowanie w Kielcach

mPay logoSystem płatności przez komórkę mPay rozszerzył zakres usług dostępnych w Kielcach. Od teraz darmowej aplikacji można używać także do szybkiego regulowania należności za parkowanie. Dzięki rozwiązaniu kierowcy mogą płacić tylko za faktyczny czas postoju i przedłużać go bez konieczności wracania do pojazdu.

W Staszowie poprawiają jakość dróg gminnych

W Staszowie poprawiają jakość dróg gminnychStale poprawia się stan techniczny dróg gminnych na terenie Miasta i Gminy Staszów. W bieżącym roku zmodernizowano i odbudowano ponad 2 kilometry dróg gminnych na odcinkach w Wiązownicy Kolonii, a także fragment drogi gminnej w miejscowości Dobra i odcinek Podmaleniec – Dobra.

Zamień samochód na autobus

autobstarchPrzedsiębiorstwa odpowiadające za transport publiczny w Ostrowcu Świętokrzyskim, Sandomierzu, Starachowicach, Końskich, Skarżysku-Kamiennej, w okresie Wszystkich Świętych przygotowały dodatkowe połączenia autobusowe albo zmodyfikowały trasy dotychczasowych linii, aby mieszkańcy łatwiej mogli dostać się do lokalnych nekropolii. Zamiast stać w korku, skorzystaj z miejskiej komunikacji.

Dodatkowe połączenia na kieleckie nekropolie

przystanek.jpgJuż od dziś, 30 października, mieszkańcy Kielc mogą korzystać z dodatkowych połączeń autobusowych, które uruchomiono w celu ułatwienia dotarcia na kieleckie nekropolie. Zakład Transportu Miejskiego przypomina również o modyfikacji tras niektórych autobusów i zmianie lokalizacji przystanków przed cmentarzami w związku z reorganizacją ruchu wokół nich.

Aktywne przejścia dla pieszych powstały w Starachowicach

Aktywne przejścia dla pieszych powstały w StarachowicachW ramach Projektu „Starachowice bezpieczne w praktyce – edycja IV", na terenie miasta powstały dwa aktywne przejścia dla pieszych przy ul. Jana Pawła II przed Szkołą Podstawową Nr 13, oraz przy ul. Konstytucji 3 Maja przed budynkiem poczty.

Podpisano umowy partnerskie o rewitalizacji i rozwoju gmin

Podpisano umowy partnerskie o rewitalizacji i rozwoju gminCztery umowy partnerskie w sprawie przygotowania i wspólnej realizacji projektów inwestycyjnych podpisano, 25 października, w staszowskim starostwie. Sygnatariuszami umów byli: Powiat Staszowski oraz gminy: Bogoria, Łubnice i Oleśnica, przy udziale Marka Szczepanika, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Rusza nowy system organizacji miejsc postojowych na terenie ŚCO

scoW dniach 31 października  – 7 listopada 2017 r.  rozpocznie się wdrażanie nowego systemu organizacji płatnych miejsc postojowych na terenie Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Pobieranie opłat za miejsca postojowe rozpocznie się od dnia 8 listopada 2017 r. Z nowym Regulaminem można zapoznać się na stronie www.onkol.kielce.pl oraz przy wjazdach na teren ŚCO - w wersji skróconej.

Podpisano umowę na Małą Pętlę Święokrzyską

umowa na Małą Pętlę ŚwiętokrzyskąW Urzędzie Miasta w Bodzentynie podpisano umowę na realizację kolejnego etapu tzw. Małej Pętli Świętokrzyskiej, czyli małego ronda w Bodzentybnie.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51