Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Modernizacja dróg powiatu kieleckiego

roboty drogowe w powiecie ostrowieckim.jpgPonad 2 miliony 200 tysięcy złotych otrzymał powiat kielecki na przebudowę dróg powiatowych w ramach Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej na lata 2016-2019. Zmodernizowane zostaną odcinku dróg powiatowych w Niestachowie, Radlinie  i Brzechowie. Prace powinny się rozpocząć w drugim kwartale tego roku.

Zakończono I etap najdroższej inwestycji drogowej w Ostrowcu Świętokrzyskim

ul. Rzeczki w Ostrowcu ŚwiętokrzyskimZakończono prace związane z realizacją pierwszego etapu inwestycji drogowej,  polegającej na rozbudowie ulicy Rzeczki w Ostrowcu Świętokrzyskim. Jest to najdroższa inwestycja drogowa w mieście, gdyż realizacja tego odcinka to wartość ponad 7 mln 400 tys. zł. Przedsięwzięcie podsumował prezydent miasta Jarosław Górczyński.

Dobiegła końca przebudowa ulic w południowej części Starachowic

Dobiegła końca przebudowa ulic w południowej części StarachowicDo użytku mieszkańców oddano kolejne, przebudowane drogi w południowej części Starachowic. Ulice Smugowa i Miodowa, jedne z najczęściej uczęszczanych dróg, zyskały nową nawierzchnię, chodniki i zatoki autobusowe. Inwestycja, której łączny koszt to ok. 5 mln. zł z pewnością znacząco poprawi komfort i bezpieczeństwo kierowców i pieszych korzystających z tych tras.

Starachowicki łącznik ulic na finiszu

Starachowicki łącznik ulic Batalionów Chłopskich i Szkolnej na finiszuDobiegają końca prace przy budowie łącznika pomiędzy ulicami Batalionów Chłopskich a Szkolną w Starachowicach. Już niebawem zamiast stać w korku na ul. Radomskiej kierowcy będą mogli przejechać nową drogą, biegnącą przez las i łączącą ul. Szkolną z ul. Batalionów Chłopskich, a następnie na rondzie włączyć się do ruchu w ulicę  Radomską. Nowe rozwiązania drogowe to sposób władz na walkę z zakorkowanymi ulicami.

Dobry rok dla gminy Stopnica

herb StopnicyEdukacja, infrastruktura komunalna i drogowa – to główne kierunki inwestycyjne w gminie Stopnica w 2017 roku. Ich realizacja była możliwa dzięki wsparciu środków z zewnątrz, głównie z Unii Europejskiej. W ubiegłym roku gmina pozyskała 5 milionów złotych. Dzięki stabilnej sytuacji finansowej samorządu, na rok 2018 również planowane jest wiele inwestycji. – W miarę jedzenia apetyt rośnie – tak o planach mówi Ryszard Zych, burmistrz Stopnicy. – Ale rosną też oczekiwania naszych mieszkańców, więc musimy im sprostać.

Miliony zainwestowano w świętokrzyskie drogi

węzeł drogowy na s7Miniony rok obfitował w inwestycje służące poprawie bezpieczeństwa i komfortu podróżowania. Kielecki Oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przeznaczył na budowę i modernizację dróg oraz obiektów inżynierskich w województwie świętokrzyskim około 865 milionów złotych.

Kolejne 200 mln złotych zakontraktowane

herb województwa świętokrzyskiego Kolejne prawie 200 mln złotych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego zakontraktowane! Zarząd Województwa podjął dziś uchwałę o dofinansowaniu kwotą ponad 100 mln złotych dwóch projektów badawczych kieleckich uczelni publicznych – Politechniki Świętokrzyskiej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Drugie prawie 100 mln złotych z RPO dofinansuje modernizację dróg wojewódzkich – odcinka tzw. Małej Pętli Świętokrzyskiej oraz trasy nr 728 od Jędrzejowa do granicy województwa wraz z obwodnicami Łopuszna i Końskich.

Powstanie łącznica kolejowa Czarnca - Włoszczowa

wiadukt CMK Włoszczowa (3).jpgMieszkańcy województwa świętokrzyskiego wkrótce spędzą mniej czasu w pociągach relacji Kielce - Warszawa, a to za sprawą budowy łącznicy kolejowej między stacjami Czarnca i Włoszczowa Północ. Odcinek usprawni także ruch kolejowy między stolicą regionu a Łodzią, Poznaniem, czy Szczecinem.

Umowa na budowę obwodnicy Włoszczowy podpisana

umowa na obwodnicę WłoszczowyPrzez włoszczowski rynek przejeżdża na dobę ponad kilka tysięcy samochodów, w tym duża część to tiry. Dla mieszkańców powoduje to ogromne uciążliwości. Ruch jest bardzo duży, a ciężarówki niszczą barierki chroniące pieszych. Sytuację ma zmienić obwodnica. W Urzędzie Miasta i Gminy we Włoszczowie z udziałem marszałka Adama Jarubasa i wicemarszałka Jana Maćkowiaka 20 grudnia odbyło się uroczyste podpisanie umowy na realizację zadania pn. „Etap I - Obwodnica Włoszczowy w ciągu DW 786".

Komfortowa podróż świętokrzyską koleją

Zmodernizowany szynobus (03).JPGNowoczesne wnętrze, wygodne fotele, dostęp do bezprzewodowego Internetu, klimatyzacja, informacja dźwiękowa dla pasażerów, udogodnienia dla osób niepełnosprawnych - tak prezentuje się zmodernizowany pociąg EN57, którym od dziś będą podróżować mieszkańcy województwa świętokrzyskiego. To pierwszy z czterech pojazdów wyremontowanych przez spółkę POLREGIO, który trafił na świętokrzyskie tory. - Kolejne dwa pojazdy zostaną dostarczone pod koniec 2018 roku - poinformował Robert Zaborski, dyrektor Oddziału Świętokrzyskiego Przewozów Regionalnych z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51