Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Bądź bezpieczna - poznaj techniki samoobrony

plakat samoobrona kobietJak postępować w sytuacji zagrożenia zdrowia, bronić się przed atakującym napastnikiem, uwolnić się z uchwytu - odpowiedź na te i szereg innych pytań uzyskają uczestniczki drugiej edycji akcji ph. "#SamoobronaKobiet". Zainicjowane przez Ministerstwo Obrony Narodowej bezpłatne warsztaty rozpoczną się w grudniu, a zainteresowane poznaniem tajników walki wręcz panie mogą się rejestrować do 30 listopada br.

Nowy samochód ma Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Broninie

Nowy samochód ma Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w BroninieNowy samochód marki Volkswagen Transporter T6 zakupiono na potrzeby Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Broninie. Auto nabyto w ramach realizacji „Programu wyrównywania różnic między regionami III" w obszarze: Likwidacja barier transportowych w warsztatach terapii zajęciowej lub placówkach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych prowadzonych przez organizację, gminy lub powiaty.

Nabór do Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów

herb województwa świętokrzyskiego Marszałek Województwa Świętokrzyskiego ogłasza nabór do Wojewódzkiej Społecznej Rady Seniorów. Rada jest organem opiniodawczo-doradczym i realizuje działania mające na celu zwiększenie aktywności w życiu publicznym i społecznym osób starszych oraz pomoc w zwiększeniu dostępu do informacji, przeciwdziałając tym samym dyskryminacji i marginalizacji osób będących w jesieni życia.

Debatowali o preferencjach dla przedsiębiorstw społecznych i zwykłych

Debata Oxfordska (10).JPGPreferencje dla przedsiębiorstw społecznych w kontekście zagrożeń dla zwykłych przedsiębiorstw, to teza dzisiejszej (16 listopada) „Debaty Oxfordzkiej" w siedzibie Politechniki Świętokrzyskiej. W spotkaniu organizowanym w ramach Dni Ekonomii Społecznej uczestniczyło licznie zebrane grono studentów, reprezentantów kieleckich uczelni wyższych, obrońcy i przeciwnicy tezy oraz Karolina Jarosz, zastępca dyrektora Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego.

"Uśmiech Seniora" pełen energii i entuzjazmu

Uśmiech Seniora 2017 (18).JPGJesień życia nie musi być nudna, ale pełna energii i kreatywności – udowodnili to tańcząc, śpiewając, wspólnie się bawiąc oraz korzystając z przygotowanych specjalnie dla nich atrakcji seniorzy na największym w województwie świętokrzyskim wydarzeniu skierowanym do osób starszych. W Wojewódzkim Domku Kultury w Kielcach 16 października, 300 seniorów z regionu uczestniczyło w ósmej edycji „Uśmiechu Seniora", inicjatywy organizowanej przez Biuro Komunikacji Społecznej Urzędu Marszałkowskiego. Marszałek województwa świętokrzyskiego Adam Jarubas, radni Sejmiku: Bogusława Wypych i Grzegorz Gałuszka,  dyrektor Biura Komunikacji Społecznej Dariusz Detka oraz doradca marszałka do spraw seniorów Jerzy Pyrek gratulowali uczestnikom niespożytej energii.

Po raz ósmy "Uśmiech seniora" w Kielcach

Uśmiech seniora w KielcachPrawie 300 seniorów, w tym osoby działające w świętokrzyskich klubach seniora, emerytowani pracownicy Urzędu Marszałkowskiego, kombatanci, świętokrzyscy artyści, słuchacze Uniwersytetów III Wieku, m.in. z Chęcin, Ostrowca Świętokrzyskiego, Suchedniowa, Chmielnika, Bielin, Bliżyna oraz Wąchocka uczestniczyć będzie w 8. edycji wydarzenia pn. „Uśmiech seniora". Spotkanie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się 16 listopada, w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach.

Listopadowe dyżury specjalistów w Jędrzejowie

porady prawne.jpgBezpłatne dyżury specjalistów: psychologa i adwokata prowadzi Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Jędrzejowie. Z listopadowych porad skorzystać będą mogli mieszkańcy powiatu doznający przemocy, pokrzywdzeni lub zagrożeni przestępstwem.

We Włoszczowie powstanie Rada Seniorów

herb Urzędu Gminy Włoszczowa.pngKolejny krok wykonał samorząd włoszczowski, aby aktywizować osoby starsze. W 2015 roku Włoszczowa, jako pierwsza w regionie wprowadziła Kartę Seniora 60+.  Natomiast podczas ostatniej sesji Rada Miejska podjęła uchwałę, dotyczącą powstania włoszczowskiej Rady Seniorów.

Nie bądź obojętny! Reaguj!

nie bądź obojętny plakatW okresie jesienno-zimowym wzrasta zagrożenie utraty zdrowia lub życia przez osoby bezdomne, samotne, niezaradne życiowo. Niskie temperatury, brak odpowiedniego ubioru, ogrzewania w zamieszkiwanych pomieszczeniach może doprowadzić do nadmiernego wychłodzenia organizmu, a nawet śmierci. Nie bądźmy obojętni! Reagujmy! - apeluje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej informuje

herb województwa świętokrzyskiego Informujemy, iż w związku z ustawą z dnia 7 lipca 2017r. o zmianie niektórych ustaw związanych z systemami wsparcia rodzin (Dz. U. z 2017, poz. 1428) z dniem 1 stycznia 2018r. zadania dotyczące koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego w zakresie świadczeń rodzinnych i świadczenia wychowawczego zostaną przekazane wojewodom. Od dnia 10 listopada 2017 r. pracownicy Oddziału Koordynacji Świadczeń Rodzinnych będą realizować czynności związane z przekazaniem spraw do Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego.

Wszystko w naszych rękach - kreatywne warsztaty

Wszystko w naszych rękach - kreatywne warsztatyWszystkich chętnych, którzy chcą ciekawie i w sposób kreatywny spędzić swój wolny czas, Gminna Biblioteka Publiczna w Pacanowie zaprasza na kreatywne warsztaty ph. „Wszystko w naszych rękach".

Konkurs - Biała Wstążka 2017

Konkurs Biała Wstążka 2017"Stop przemocy wobec kobiet" - to hasło przewodnie konkurs pod tytułem „Biała Wstążka 2017". Adresatami rywalizacji organizowanej przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Sędziszowie, są dzieci i młodzież ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych położonych na terenie gminy Sędziszów.

Przeciwdziałanie narkomanii - wyzwanie cywilizacyjne o zasięgu lokalnym

Konferencja o przeciwdziałaniu narkomanii (04).JPGZ udziałem ekspertów z zakresu profilaktyki uzależnień w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbyła się konferencja pt. „Przeciwdziałanie narkomanii - wyzwanie cywilizacyjne o zasięgu lokalnym". - Dzisiejsze spotkanie jest jednym z działań podejmowanych przez Urząd Marszałkowski w ramach realizacji „Wojewódzkiego Programu Przeciwdziałania Narkomanii". To doskonała okazja, aby w szerokim gronie porozmawiać na ten ważny temat oraz aby podsumować tegoroczne inicjatywy w tym zakresie - mówił Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego podczas otwarcia seminarium.

Nowy partner Skarżyskiej Karty Dużej Rodziny

Skarżyska Karta Dużej RodzinyNowe porozumienie partnerskie w ramach programu „Skarżyska Karta Dużej Rodziny" podpisał prezydent Skarżyska-Kamiennej. Do programu przystąpiła firma Instal - Komfort z siedzibą w Skarżysku-Kamiennej, udzielając 8% zniżki na usługi hydrauliczne.

Nagrodzą "Burzycieli Barier"

statuetka świętokrzyscy burzyciele barier"Świętokrzyskimi Burzycielami Barier" mogą być osoby, stowarzyszenia, instytucje, które dostrzegają problemy osób z dysfunkcjami i przyczyniają się do pozytywnego ich rozwiązania. Oddział Świętokrzyski Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kielcach ogłosił właśnie drugą edycję konkursu, którego celem jest uhonorowanie ludzi zaangażowanych w przedsięwzięcia ułatwiające osobom z dysfunkcjami poruszanie się, komunikowanie, a także zwiększające świadomość społeczeństwa na temat niepełnosprawności. Zgłoszenia do nagrody "Świętokrzyscy Burzyciele Barier" można przesyłać do 13 listopada do organizatora konkursu.

Startuje program "MALUCH+"

plakat programu maluch+Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej ogłosiło kolejną edycję programu "Maluch+", którego celem jest stworzenie przez jednostki samorządu terytorialnego, osoby fizyczne lub prawne, instytucji opiekuńczo-edukacyjnych dla dzieci do lat 3 lub zapewnienie funkcjonowania takich miejsc. W tym roku na realizację programu "MALUCH+" przeznaczono kwotę 450 milionów złotych.

W Piekoszowie tysiąc osób otrzyma paczki żywnościowe

paczki żywnościowePomoc w postaci paczek żywnościowych, otrzyma aż tysiąc osób z terenu gminy Piekoszów, w ramach realizacji wsparcia dla najbardziej potrzebujących - ministerialnego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Nadal trwa rekrutacja, a wnioski można składać do 15 listopada.

Przystanek Młodych w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach

rozkład jazdy Jeśli chcesz bezpłatnie rozwijać swoje umiejętności językowe, spędzać czas w międzynarodowym gronie, poznać tajniki teatru, kreatywnego pisania czy gier tureckich - Przystanek Młodych jest właśnie dla Ciebie! Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach zaprasza młodych ludzi na spotkania, które prowadzą zagraniczni wolontariusze przebywający w Kielcach podczas projektu Wolontariatu Europejskiego. Lekcje  odbywają się codziennie w siedzibie Centrum przy ul. Żeromskiego 36 w Kiecach.

Zrób pierwszy krok do zawodowej służby wojskowej

Zrób pierwszy krok do zawodowej służby wojskowejSiły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej starają się o najlepszych ochotników do służby wojskowej, aby utrzymać niezbędny stan wyszkolonych żołnierzy stanowiących potencjał obronny państwa. Jeśli masz ukończone 18 lat i nie pełniłeś do tej pory służby wojskowej w jakiejkolwiek formie, chcesz spełnić swoje aspiracje życiowe i zawodowe, podejmij wyzwanie i zgłoś się do służby przygotowawczej.

Nowe udogodnienia dla kazimierskich niepełnosprawnych

Nowe udogodnienia dla kazimierskich niepełnosprawnychNowy samochód dla podopiecznych Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Kazimierzy Wielkiej i pochylnia przy Szkole Podstawowej w Opatowcu dla osób niepełnosprawnych to udogodnienia, jakie realizuje Powiat Kazimierski. Inwestycje przyczynią się do ułatwienia osobom niepełnosprawnym pełnego uczestnictwa w życiu zawodowym i społecznym.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26