Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Azymut na zmiany

1-logoStowarzyszenie „PROREW" ogłasza nabór kandydatów do udziału w projekcie „Azymut na zmiany". Jest on skierowany do osób biernych zawodowo, które nie są zarejestrowane w urzędzie pracy oraz niepełnosprawnych z gmin położonych na Obszarze Strategicznej Interwencji. Z programu będzie mogło skorzystać 100 osób.

Z myślą o rodzinach zastępczych

O roli rodzin zastępczych w opiece nad dziećmi mówił starosta staszowski Michał Skotnicki..JPGNa temat współpracy asystenta z rodziną biologiczną dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej oraz postępowania w sytuacji realizacji postanowień Sądu w sprawie umieszczenia dziecka w pieczy zastępczej, rozmawiała kadra pomocy społecznej z terenu powiatu staszowskiego. Szkolenie zorganizowało Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Staszowie w miejscowym Starostwie Powiatowym.

Spotkanie Wielkanocne w Starej Słupi

Stół z pokarmem wielkanocnym (2).JPGSamorządowcy z Nowej Słupi zapraszają osoby bezdomne, samotne i potrzebujące z terenu gminy na spotkanie wielkanocne. - Dla każdego znajdzie się miejsce przy tradycyjny świątecznym stole - zapewnia Anna Moruś-Mergalska, kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowej Słupi. Spotkanie odbędzie się 29 marca.

Kiermasz świąteczny już 19 marca

Kiermasz wielkanocny w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach (15).JPGPo raz jedenasty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.  Na zaproszenie  marszałka Adama Jarubasa, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńcze, stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością, jednym słowem te, które na co dzień zajmują się opieką i rozwojem najbardziej potrzebujących, prezentują w naszym urzędzie prace podopiecznych. Prace powstają podczas zajęć w ramach warsztatów plastycznych. Jak zapewniają opiekunowie, przygotowanie ozdób świątecznych rozpoczyna się na kilka miesięcy przed kiermaszem.
 

Wspierają działania na rzecz społeczności lokalnej

 logoprogramu grantowego Decydujesz, pomagamy.Organizacje społeczne, instytucje, grupy nieformalne – zaangażowani mieszkańcy świętokrzyskiego mają szanse uzyskać wsparcie na realizację pomysłów poprawiających życie w ich lokalnym otoczeniu. Do 30 marca można zgłaszać inicjatywy w ramach IV edycji programu grantowego „Decydujesz, pomagamy", który honorowym patronatem objął Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Wielkanocna zbiórka żywności

żywność2,5 tysiąca wolontariuszy i ponad 100 sklepów w regionie będzie zaangażowanych w Wielkanocną Zbiórkę Żywności. Akcję w dniach 16 i 17 marca organizuje Federacja Polskich Banków Żywności. – Nie potrzeba dużych pieniędzy, tylko serca i chęci, by dołożyć produkt do oznakowanych koszy - mówi Maria Adamczyk, prezes Świętokrzyskiego Banku Żywności.

Młodzi rodzice na rynku pracy

logo gryf„Młodzi rodzice na rynku pracy" – pod takim hasłem Lokalna Grupa Działania „Ziemia Jędrzejowska-Gryf" ogłasza konkurs dla stowarzyszeń. Chodzi o to, aby młodzi ludzie poznali swoje prawa, możliwości, uwierzyli w siebie i przekonali się, że założenie rodziny można pogodzić z pracą zawodową. Nabór wniosków rozpocznie się 26 marca.

Mieszkanie plus. W Staszowie powstanie ich ponad 100

Mieszkanie plus w StaszowieW Staszowie powstaną nowe bloki w ramach programu „Mieszkanie Plus". Gmina Staszów wytypowała działki pod ewentualną zabudowę oraz ogłosiła przetarg na wykonanie koncepcji architektonicznej obiektów. Magistrat zbiera również informację dotyczącą ewentualnego zapotrzebowania na lokale.

Postaw na dostępność swojej biblioteki

biblioteka książkiFundacja Szansa dla Niewidomych wraz z Miejską Biblioteką Publiczną w Kielcach serdecznie zapraszają na spotkanie edukacyjno-informacyjne dotyczące dostosowania bibliotek do potrzeb niewidomych i niedowidzących. Odbędzie się ono w piątek 16 marca w godz. 11.00 - 13.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej Filii nr 9 w Kielcach, ul. Okrzei 9.

Paczki żywnościowe dla mieszkańców Nowej Słupi

Produkty. Żywność 2.jpg700 mieszkańców gminy Nowa Słupia odbierze paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym. Z takiego wsparcia mogą korzystać osoby o określonym kryterium dochodowym, które otrzymują skierowanie od pracownika socjalnego.

Harcerze w służbie społeczeństwu

logo_chZwiązek Harcerstwa Polskiego Chorągwi Kieleckiej po raz kolejny pozyskał środki, które umożliwią harcerzom efektywne działanie na wielu polach ich codziennej służby na rzecz społeczeństwa – w tym przypadku będzie to obszar polityki społecznej: wsparcie dzieci i rodzin z terenów wiejskich oraz poprawa kompetencji cyfrowych osób starszych - szkolenia cyfryzacyjne dla osób 65+. Warto przypomnieć, że w tej chwili są realizowane jeszcze dwa projekty: Świętokrzyska Sieć Świetlic Podwórkowych oraz Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej.

Biblioteka dostępna dla osób z dysfunkcją wzroku

sprzęt biblioteczny dla osób niewidomych Jak uczynić z biblioteki miejsce dostępne dla osób niedowidzących i niewidomych - odpowiedź na to pytanie otrzymają uczestnicy spotkania, które odbędzie się 16 marca w Filii nr 9 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach. Inicjatorami wydarzenia ph. „Postaw na dostępność swojej biblioteki" są Fundacja Szansa dla Niewidomych i Miejska Biblioteka Publiczna w Kielcach.

Kiermasz świąteczny już 19 marca

Kiermasz wielkanocny w Urzędzie Marszałkowskim w Kielcach (15).JPGPo raz jedenasty w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego odbędzie się kiermasz ręcznie wykonanych ozdób świątecznych.  Na zaproszenie  marszałka Adama Jarubasa, placówki wsparcia dziennego, placówki opiekuńcze, stowarzyszenia na rzecz osób z niepełnosprawnością, jednym słowem te, które na co dzień zajmują się opieką i rozwojem najbardziej potrzebujących, prezentują w naszym urzędzie prace podopiecznych. Prace powstają podczas zajęć w ramach warsztatów plastycznych. Jak zapewniają opiekunowie, przygotowanie ozdób świątecznych rozpoczyna się na kilka miesięcy przed kiermaszem.

Aktywny Samorząd - pomoc dla osób niepełnosprawnych

znak osoba niepełnosprawnaOd 12 marca młodzi ludzie z powiatu kieleckiego z orzeczeniem o niepełnosprawności mogą starać się o pomoc finansową w ramach programu „Aktywny Samorząd" - Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. Pieniądze pochodzą ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.  Wnioski można składać w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Przedświąteczna zbiórka żywności

zbiorka2018Pod hasłem „Tak pomagam" rozpoczyna się dwudniowa zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. 1200 wolontariuszy czekać będzie w wybranych sklepach w regionie w piątek, 9 marca od godziny 14 i przez całą sobotę. Dary zebrane podczas akcji przed świętami wielkanocnymi trafią do najbardziej potrzebujących – ubogich, samotnych i bezdomnych

Program przeciwdziałania przemocy w rodzinie

kobietaRadni Powiatu Kieleckiego uchwalili Powiatowy Program Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie oraz Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie na lata 2018-2022. Program skupia się wokół czterech obszarów: profilaktyka i edukacja społeczna, ochrona i pomoc osobom dotkniętym przemocą w rodzinie, oddziaływanie na osoby stosujące przemoc w rodzinie oraz podnoszenie kompetencji służb i przedstawicieli podmiotów realizujących działania z zakresu przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Pomagali osobom pokrzywdzonym przestępstwem

plakat akcji Ponad trzydzieści osób z powiatu jędrzejowskiego skorzystało z porad terapeutów, psychologów i adwokatów, pełniących dyżur w ramach Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem. Prowadzona we wszystkich województwach akcja promuje ideę organizowania interdyscyplinarnej pomocy osobom pokrzywdzonym oraz wskazuje miejsca, gdzie można ją uzyskać.
 

Marzec - miesiącem zdrowia i urody dla włoszczowianek

plakat akcji marzec miesiącem kobietBezpłatne porady specjalistów z dziedziny kosmetologii, wizażu, aktywności fizycznej, medycyny, psychologii, prelekcje i zajęcia praktyczne - takie bezpłatne propozycje na kilka marcowych popołudni ma dla wszystkich mieszkanek Włoszczowy Fundacja "Jesteśmy Blisko". Akcję ph. „Marzec miesiącem Kobiet" zainauguruje dzisiejsze spotkanie w kawiarni "Wolna kawka" dotyczące pielęgnowania urody. Początek o godzinie 17.

Nie bądźmy obojętni

pomoc społeczna bezdomnośćMinionej doby z wychłodzenia zmarło w Polsce pięć osób. To najtragiczniejsze żniwo tegorocznej zimy.  Jak podaje Rządowe Centrum Bezpieczeństwa od 1 listopada z wychłodzenia zmarły już 53 osoby. Pierwszą w Świętokrzyskiem  śmiertelną ofiarą tej zimy jest 64-letni mężczyzna, którego znaleziono w poniedziałek w Sichowie Małym.

Artykuły szkolne, książki i maskotki przekazane

Dary dla świetlic środowiskowychDo podopiecznych dziewięciu świetlic środowiskowych trafiły artykuły szkolne, książki i maskotki zebrane podczas II Koncertu Charytatywnego „Marszałkowskie Kolędowanie - Nie ma zimy w nas!". Uroczyste przekazanie darów odbyło się w poniedziałek, 26 lutego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach z udziałem Piotra Żołądka, członka Zarządu Województwa i Karoliny Jarosz, wicedyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej.

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26