Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Komfortowy autobus dla skarżyskiej szkoły

Powiat skarżyski zakupił nowy autobus dla ZPE-WNowy, 18-osobowy autobus trafi wkrótce do Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Skarżysku-Kamiennej. Samochód przystosowany jest także do przewodu osób niepełnosprawnych. Pieniądze na jego zakup pochodziły z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz budżetu powiatu skarżyskiego

Głośno, smacznie, aktywnie i kreatywnie było w ramach Działaj Lokalnie w powiecie staszowskim

Grupa Taneczne inspiracje projekty pt W poszukiwaniu tanecznej przeszłości Szydłowa 1.jpgRok 2017 dla Działaj Lokalnie w Powiecie Staszowskim był zdecydowanie udanym rokiem. 14 zrealizowanych projektów w 6 gminach i setki zaangażowanych osób. To bilans ubiegłorocznego programu, a to tylko liczby. To co się działo, jakie emocje, działania, doświadczenia towarzyszyły realizacjom projektów są zdecydowanie ważniejsze.

Sprawdź czy jesteś w rejestrze wyborców

urna do głosowania.jpgKrajowe Biuro Wyborcze rozpoczęło kampanię informacyjną pod hasłem „Wyborco! Sprawdź czy jesteś w rejestrze wyborców". To działanie prewencyjne na kilka miesięcy przed wyborami samorządowymi. Chodzi o to, aby uniknąć przykrych niespodzianek w dniu wyborów.

Rzecznik Praw Obywatelskich odwiedzi świętokrzyskie

logo Rzecznik Praw Obywatelskich.jpgZ mieszkańcami województwa świętokrzyskiego i przedstawicielami działających lokalnie organizacji pozarządowych, w ramach spotkań regionalnych RPO, spotka się dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.  W dniach od 22 do 26 stycznia rozmawiał będzie z mieszkańcami Skarżyska-Kamiennej,  Starachowic, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza oraz Kielc.

Krok w stronę samodzielności

niepełosprawny na wózku Bezpłatne porady psychologa, psychiatry i prawnika ruszają w ramach projektu „Centrum  Asystentury Społecznej – krok w stronę samodzielności". Wystarczy umówić się na wizytę. To kolejny etap wdrażania programu realizowanego przez  powiat kielecki i osiem gmin: Chęciny, Górno, Łopuszno, Miedziana Góra, Sitkówka-Nowiny, Morawica, Nowa Słupia i Zagnańsk. 

Lepsze warunki dla dzieci z autyzmem

Otwarcie Zespołu Placówek  Oświatowych po rozbudowie w Kielcach  (04).JPGDwukrotnie zwiększyła się powierzchnia placówek oświatowych dla dzieci z autyzmem na kieleckim Słowiku. Uroczyste otwarcie i poświęcenie obiektu po rozbudowie odbyło się w poniedziałek, 15 stycznia 2018 roku. Gośćmi wydarzenia byli Adam Jarubas, marszałek województwa świętokrzyskiego i Barbara Jakacka-Green, dyrektor Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach.

Rekordowy 26. Finał WOŚP

/image/image_gallery?uuid=0708c1f5-6152-4a8a-90c3-eb356353b6ba&groupId=10157&t=151601045801826. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za nami, teraz czas na wielkie liczenie. W poniedziałek, po zebraniu danych ze sztabów w całej Polsce, na koncie WOŚP było już ponad 81 milionów złotych. Ale liczenie potrwa jeszcze kilka tygodni, wtedy dopiero poznamy ostateczną kwotę.  W tym roku Orkiestra zagrała dla najmłodszych - pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, który ma wyrównywać szanse w leczeniu noworodków.

Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny

Karta Seniora Gminy Sitkówka-NowinyW Sitkówce-Nowiny ruszył program „Karta Seniora Gminy Sitkówka-Nowiny" skierowany do osób, które ukończyły 60. rok życia i zamieszkują gminę. - Głównym celem programu jest wzmocnienie aktywności społecznej i poprawa jakości życia seniorów – informuje Sebastian Nowaczkiewicz, wójt gminy.

Ogólnopolska Karta Seniora

seniorzyUpoważnia do zniżek w wybranych sklepach, kawiarniach, kinach czy teatrach, ale także niepublicznych placówkach ochrony zdrowia. Takich firm i instytucji jest ponad  tysiąc w całej Polsce. Ogólnopolska Karta Seniora jest wydawana bezpłatnie, może mieć ją każdy, kto skończył 60 lat i ma polskie obywatelstwo.

Super frekwencja na zajęciach tanecznych dla ostrowieckich seniorów

zajęcia taneczne dla ostrowieckich seniorówPonad dwustu seniorów odpowiedziało na zaproszenie prezydenta miasta Jarosława Górczyńskiego i w środowe popołudnie, 10 stycznia, przybyło do hali sportowo-widowiskowej KSZO, gdzie odbyły się pierwsze z czterech zaplanowanych na styczeń zajęć tanecznych. Za organizację akcji „Aktywny Senior" odpowiada Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Floriany 2018

Floriany 2018Do 28 lutego ochotnicze straże pożarne z regionu mają czas na zgłoszenia kandydatów do nagrody Floriany 2018 w Ogólnopolskim konkursie na najlepsze inicjatywy dla społeczności lokalnych z udziałem OSP i samorządów. Organizatorem plebiscytu jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Darmowa pomoc prawna w Opatowie i Ożarowie

Punkty bezpłatnej pomocy prawnejPowiat opatowski świadczy nieodpłatną pomoc prawną dla mieszkańców w dwóch punktach, w których dyżurują prawnicy. Jeden z nich mieści się w Starostwie Powiatowym w Opatowie przy ul. Henryka Sienkiewicza 17. Drugi natomiast w budynku Urzędu Miasta w Ożarowie, przy ul. Stodolnej 1.

Program Wyrównywania Różnic Między Regionami

wózek dla niepełnosprawnych Samorządy, placówki edukacyjne, instytucje użyteczności publicznej mogą starać się o dofinansowanie inwestycji związanych z ułatwieniami dla osób niepełnosprawnych. Ruszył nabór wniosków Programu Wyrównywania Różnic Między Regionami III 2018. Można je składać w siedzibie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kielcach lub w oddziale PFRON.

Nie marnuj żywności

chleb"Żywność jest cenna" - pod takim hasłem Kielecki Bank Żywności organizuje warsztaty dla osób, które objęte są Programem Operacyjnym Pomoc Żywnościowa 2014-2020. Główne założenie tego projektu to pomoc potrzebującym, ale także organizowanie spotkań z ekspertami. 8 stycznia takie warsztaty odbyły się w Smykowie.

Charytatywnie na Świętym Krzyżu

Koncert charytatywny na Świętym Krzyżu (1).JPGW Bazylice Mniejszej na Świętym Krzyżu w sobotę 6 stycznia odbył się Charytatywny Koncert Kolęd z udziałem muzyków z Wrocławia, Kielc oraz z gmin Nowa Słupia i Bieliny.

Nowi Partnerzy Świętokrzyskiej Karty Seniora

Nowi partnerzy w Świętokrzyskiej Karcie Seniora (05).JPGOśmiu nowych partnerów przystąpiło do Świętokrzyskiej Karty Seniora. W uroczystości podpisania porozumień z nimi wziął udział marszałek województwa świętokrzyskiego, Adam Jarubas.

Aktywni w Każdym Wieku

Fizjoterapeuta w bibliotece plakat spotkaniaWojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach zaprasza seniorów we wtorek 9 stycznia o godz. 12.00 na kolejne spotkanie w ramach Biblioteki Dojrzałego Człowieka, poświęcone aktywności fizycznej i fizjoterapii.

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie skarżyskim

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie skarżyskimRadcowie prawni i adwokaci udzielać będą porad mieszkańcom powiatu skarżyskiego. W Skarżysku-Kamiennej punkty nieodpłatnej pomocy prawnej działają w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, Powiatowym Urzędzie Pracy i Suchedniowskim Ośrodku Kultury „Kuźnica".

Nieodpłatna pomoc prawna w powiecie kieleckim

pomoc prawnaOsiem punktów nieodpłatnej pomocy prawnej od 1 stycznia działa w powiecie kieleckim. Każdego dnia adwokaci, radcy prawni i aplikanci udzielają porad prawnych mieszkańcom powiatu. Z darmowej pomocy mogą korzystać tylko osoby do tego uprawnione.

Szkolenia komputerowe dla seniorów

Seniorka - 2Latająca Akademia Edukacji Cyfrowej dla seniorów z Włoszczowy - to projekt, który przewiduje cykl szkoleń dla osób starszych, które nie radzą sobie z komputerem i nie potrafią korzystać z Internetu.  Właśnie rozpoczął się nabór chętnych

Wyświetlanie 1 - 20 z 520 rezultatów.
Pozycji na stronę 20
z 26