Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

100 dotacji na 100-lecie niepodległości

pieniądze (4).jpgOrganizacje, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i ochotnicze straże pożarne mogą starać się o pieniądze na inwestycje. Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego pod hasłem „100 dotacji na 100-lecie niepodległości" ogłosił kolejną edycję konkursu „Odnowa wsi świętokrzyskiej". Do rozdysponowania jest milion złotych.

Wiosna na rowerze

rower na łące po zimie"Wiosna! Ach to Ty!" - szlagier Marka Grechuty jest mottem rowerowego rajdu, który dla wszystkich miłośników dwóch kółek, organizuje 25 marca Koło PTTK w Połańcu. Okołowielkanocny klimat poczują natomiast uczestnicy rowerowej eskapady, którą tego samego dnia, organizuje Koło Grodzkie PTTK w Staszowie.

Aktywny weekend w Świętokrzyskiem

krokusyTurystyczną tradycją stały się wycieczki organizowane w soboty i niedziele przez Oddziały i Koła PTTK działające w regionie świętokrzyskim. Również ten weekend, 24 i 25 marca, obfitować będzie w ciekawe propozycje związane z tradycjami wielkanocnymi i poszukiwaniem oznak wiosny.

Popularnonaukowe show w Centrum Geoedukacji

neandertalczyk plakatCo zawdzięczamy neandertalczykowi, naszemu "bratu" sprzed tysiącleci? Odpowiedź na to trudne pytanie poznają uczestnicy show popularnonaukowego, które odbędzie sie 23 marca w sali konferencyjnej Centrum Geoedukacji w Kielcach. Multimedialny pokaz pt: „Bracia w rozumie - neandertalczyk" zaprezentuje dr Andrzej Boczarowski.

Długodystansowa wędrówka nad Kamienną

logo pttk skarżyskoTo nie jest wiosenny spacerek, ale wymagający hartu ducha i dobrej kondycji maraton pieszy po ziemi skarżyskiej. Propagująca 65-lecie powstania Oddziału Miejskiego PTTK w Skarżysku-Kamiennej, jubileusz 20-lecia Powiatu Skarżyskiego, aktywny wypoczynek i walory tej części województwa świętokrzyskiego pięćdziesięciokilometrowa marszruta odbędzie się 19 i 20 maja bieżącego roku. Zainteresowani udziałem w II Skarżyskim Maratonie Pieszym "Nad Kamienną" mogą się zgłaszać do 25 kwietnia.

Zostań Przodownikiem Turystyki Pieszej PTTK

odznaka przodownika turystyki pieszejJeśli lubisz podróżować, interesujesz się regionem świętokrzyskim i jego atrakcjami, a posiadaną wiedzę chciałbyś/chciałabyś przekazać innym, możesz zapisać się na kurs Przodownika Turystyki Pieszej po województwie. Zgłoszenia chętnych przyjmowane będą do 30 marca.

Klub "Przygoda" poszuka wiosny

bazieNa poszukiwanie wiosny w terenie zaprasza w najbliższą sobotę, 24 marca, Rada Sołecka w Gowarczowie wspólnie z Klubem Turystów Pieszych PTTK "Przygoda" z Kielc. W planie wyprawy m.in. zwiedzanie zabytków Gowarczowa.

O przeszłości i przyszłości świętokrzyskiej turystyki

Prezentacja rozwoju turystyki w województwie świętokrzyskim  (31).JPGRozwojowi turystyki  na przestrzeni dwudziestu lat, zwiększającej się liczbie odwiedzających nasz region, kształtowaniu rynku hotelarskiego i  kolejnych inwestycji w branży turystycznej poświęcona była uroczysta część sesji Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego, która odbyła się dziś, 19 marca, w Filharmonii Świętokrzyskiej.

Pożegnaj zimę wspólnie ze skarżyskim PTTK

drzewo na pagórkuZa kilka dni pożegnamy astronomiczną zimę i powitamy bardziej radosną porę roku - wiosnę. Z tej okazji Oddział Miejski PTTK w Skarżysku-Kamiennej zaprasza do udziału w XVIII Rajdzie Wiosennym "Topienie Marzanny", który odbędzie się 24 marca br. Na zgłoszenia od grup szkolnych, klubów, organizacji społecznych i turystów indywidualnych organizatorzy czekają do 21 marca.

Świętokrzyskie czarownice zapraszają na rajd

plakat rajdu czarownicMoc wrażeń czeka wszystkich, którzy zdecydują się wyruszyć w sobotę, 17 marca, na poszukiwanie świętokrzyskich czarownic. Oprócz słynących ze swej szczególnej urody pań, piechurzy na swojej drodze spotkają świętokrzyskich zbójów, czarty i poznają uroki magicznych Gór Świętokrzyskich. Organizatorami szóstej edycji Rajdu Pieszego "W poszukiwaniu świętokrzyskich czarownic" są: Agencja Turystyki Geo Travel, Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego oraz Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51
 

Baner GreenVelo