Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

NOVATOR 2017

Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa logoPo raz dwunasty Staropolska Izba Przemysłowo-Handlowa w Kielcach zaprasza przedsiębiorców i wynalazców do udziału w konkursie o nagrodę NOVATOR. Celem konkursu, zainicjowanego przez SIPH w 2006 roku, jest propagowanie innowacyjności w gospodarce, promocja firm, które mają największe osiągnięcia w dziedzinie wprowadzania innowacji i kształtowanie pozytywnego wizerunku gospodarki województwa świętokrzyskiego.
 

Konsultacje publiczne w sprawie funduszy unijnych w dziedzinie polityki spójności po 2020 roku

Unia EuropejskaKomisja Europejska rozpoczęła konsultacje w sprawie funduszy unijnych w dziedzinie polityki spójności po 2020 roku. Ich celem jest zgromadzenie opinii na temat głównych zasad i kierunków wydatkowania środków finansowych z kolejnego budżetu UE. Informacje zdobyte podczas konsultacji zostaną wykorzystane przez Komisję Europejską do opracowania szczegółowych propozycji dotyczących nowej perspektywy finansowej.

CENWIS - dla świętokrzyskiej nauki i przedsiębiorców

Prezentacja projektu CENWIS na Politechnice Świętokrzyskiej (2).JPGPonad 75,5 mln złotych - to wartość projektu stworzenia Centrum Naukowo-Wdrożeniowego Inteligentnych Specjalizacji Regionu Świętokrzyskiego, który został przedstawiony na Politechnice Świętokrzyskiej. Jego celem jest stworzenie warunków do wsparcia m.in. przedsiębiorców w zakresie działalności naukowo-badawczej.

Pozbądź się azbestu na koszt gminy

usuwanie azbestuGmina Sobków pomoże mieszkańcom w usuwaniu wyrobów zawierających azbest. Podobnie jak w latach ubiegłych,  samorząd dofinansuje demontaż, odebranie i utylizację eternitu, ale tylko do określonej wielkości. Termin składania wniosków mija 28 lutego.

Szkolenia z przedsiębiorczości

pieniądzeW jakiej branży najlepiej prowadzić firmę, skąd pozyskać pieniądze na założenie własnego biznesu, czy jak rozliczać dotację, między innymi temu poświęcone będą szkolenia, które mają zachęcić do zakładania firm. Do udziału w nich zaprasza Stowarzyszenie Sportowe „Aktywni" i Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Świętokrzyskiej. Głównym celem jest kształtowanie postaw przedsiębiorczych i  innowacyjnych.

Źródła geotermalne – przyszłością Połańca

energia geotermalnaWody geotermalne na płytkich głębokościach - na takie bogactwo w Połańcu i okolicach wskazują mapy opracowane przez profesora Jacka Zimnego z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Te zasoby mogłyby być wykorzystane w ciepłownictwie. - Nie wyobrażam sobie, żeby tego nie sprawdzić, a w razie potwierdzenia,  nie wykorzystać dla dobra mieszkańców i środowiska - mówi Jacek Tarnowski, burmistrz Połańca.

Rozliczenie podatku on-line

PIT przez Internet.jpgUrząd Skarbowy we Włoszczowie zachęca przedsiębiorców, by przy rozliczeniu podatków korzystali z Internetu. To ułatwienie nie tylko dla nich, ale także dla urzędników. W dniach 15 i 16 stycznia pracownicy urzędy będą udzielać porad, jak prawidłowo wypełnić PIT-28 w wersji elektronicznej. 

LGD "Dorzecze Bobrzy" przydziela granty

logo lgd dorzecze bobrzyStowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Dorzecze Bobrzy", zrzeszające pięć świętokrzyskich gmin - Miedzianą Górę, Mniów, Strawczyn, Zagnańsk oraz Piekoszów, ogłosiło nabór wniosków na trzy przedsięwzięcia przygotowane w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju. Są one związane z: organizacją imprez kulturalnych lub sportowych propagujących lokalne dziedzictwo; przygotowaniem jarmarków, koncertów, warsztatów, przedstawień plenerowych z inicjatywy mieszkańców oraz rozwijaniem działalności gospodarczej przez firmy już istniejące.

Innowacyjne gminy w województwie świętokrzyskim

Wręczenie nagród dla laureatów plebiscytu Moje Innowacyjne Otoczenie Innowacyjna Gmina (09).JPGPlebiscyt „Moje Innowacyjne Otoczenie–Moja Innowacyjna Gmina 2017" rozstrzygnięty. W szóstej edycji nagrodzone zostało Busko-Zdrój, a wyróżnione Chęciny. Nagrody wręczyli wicemarszałek Jan Maćkowiak oraz Marek Szczepanik, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego.

Udzielą pożyczek na założenie biznesu

kobieta i pieniądzeZ nisko oprocentowanej pożyczki na założenie własnego biznesu mogą skorzystać studenci i absolwenci oraz osoby bezrobotne z całej Polski w ramach programu "Pierwszy biznes - Wsparcie w starcie" przygotowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Dotacje udzielane są także na tworzenie nowych miejsc pracy dla osób bezrobotnych.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51