Jesteś tutaj:
 

Aktualności Aktualności

Dnia otwarte w Urzędzie Skarbowym we Włoszczowie

wypełnianie PIT-aW najbliższą sobotę, 24 marca, i kolejną, 7 kwietnia, Urząd Skarbowy we Włoszczowie zaprasza na „ Dni otwarte". - Z uwagi na coraz większe zainteresowanie składaniem rocznych zeznań, postanowiliśmy uruchomić dyżury w te dni  - mówi Iwona Janik-Wrona, naczelnik US we Włoszczowie. Podczas "Dni otwartych" urząd będzie czynny od godziny 9 do 13.

Most na Wiśle połączy Świętokrzyskie z Małopolską

most_153 mln 718 tysięcy złotych ma kosztować wybudowanie mostu na Wiśle w Nowym Korczynie. To najkorzystniejsza oferta firmy Intercor sp. z o.o. z Zawiercia. Jeśli nie będzie protestów innych firm startujących w przetargu, umowa na wykonie inwestycji zostanie podpisana w pierwszej połowie kwietnia. Most ma być oddany do użytku w 2020 roku.

Krok w kierunku pozyskania źródeł geotermalnych w Połańcu

energia geotermalnaKielecka firma dokona „Oceny zasobów geotermalnych pod gminą Połaniec wraz z propozycjami możliwego ich wykorzystania w rozwoju społeczno–gospodarczym miasta i gminy Połaniec do 5 tysięcy metrów". 20 marca burmistrz miasta podpisze umowę Przedsiębiorstwem Geologicznym Sp. z o.o. To pierwszy krok w kierunku pozyskania funduszy, które pozwoliłyby na eksploatację odkrytych niedawno źródeł geotermalnych.

Inspektorzy skontrolowali sklepy

zakaz handluInspektorzy pracy z Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach sprawdzali, czy w województwie świętokrzyskim przestrzegany jest zakaz handlu w niedzielę. Odwiedzili 333 placówki handlowe, z czego skontrolowano 139, w tym 4 w wyniku interwencji telefonicznej. Blisko 200 sklepów było nieczynnych.

Wsparcie dla Obszaru Strategicznej Interwencji

Edukacja formalna i pozaformalna osób dorosłych podpisanie umówUmowy na prawie 3 miliony złotych podpisał w piątek, 16 marca Piotr Żołądek, członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego z przedstawicielami pięciu firm i instytucji, które chcą inwestować w edukację osób dorosłych. Pieniądze pochodzą z Europejskiego Funduszu Społecznego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego. Wsparcie otrzymały: Agencja Rozwoju Regionalnego w Ostrowcu Świętokrzyskim, GD Consulting Grzegorz Durak z Mielca, Cech Rzemieślników i Przedsiębiorców ze Staszowa, J&C Group Karolina Chadzypanagjotis-Jurkiewicz z Gdyni oraz BSMART Sp. z O. O. ze Szczecina. Konkurs dedykowany był OSI – obszarom funkcjonalnym miast tracących funkcje społeczno-gospodarcze (Ostrowiec, Starachowice, Skarżysko).

Wszystko o odnawialnych źródłach energii

kolektoryJak zapobiegać powstawaniu smogu, jakie są nowoczesne technologie ogrzewania i które instytucje mogą pomóc w dofinansowaniu ekologicznych źródeł energii - miedzy innymi o tym będzie mowa podczas spotkania mieszkańców Oksy z przedstawicielami Fundacji Ekologicznych Rozwiązań z Krakowa. Spotkanie odbędzie się 16 marca o godzinie 16 w Szkle Podstawowej w Oksie.

Łysogórki Tytan dla przedsiębiorców

Starostwo Powiatowe w Kielcach.jpgPo raz pierwszy z inicjatywy samorządu powiatu kieleckiego wręczone zostaną nagrody gospodarcze „Łysogórski Tytan". Będzie to wyróżnienie przyznawane raz w roku dla najlepszych firm z powiatu. Galę wręczenia nagród zaplanowano na 6 kwietnia.

Mikroprzedsiębiorca Roku 2017

logo mikrpMałe firmy, zatrudniające do 10 pracowników mogą starać się o tytuł „Mikroprzedsiębiorcy Roku 2017". Organizatorem konkursu jest stowarzyszenie Inicjatywa Firm Rodzinnych. Jego ideą jest docenienie i wyróżnienie najmniejszych przedsiębiorców, którzy z sukcesami prowadzą swoje firmy, działające na rynku polskim oraz sięgające rynków globalnych.

Ostrowiec w gronie liderów

Urząd Miasta w Ostrowcu Świętokrzyskim.jpgOstrowiec Świętokrzyski znalazł się w gronie 319 samorządów, które uzyskały wysoką ocenę w pre – ratingu wykonanym przez agencję ratingową INC Rating Sp. z o.o. z Poznania, która swoim badaniem objęła blisko 3 tysiące jednostek samorządu terytorialnego. Wysoka ocena nie tylko promuje gospodarczo miasto, ale również kształtuje pozytywny image ostrowieckiego samorządu.

Świętokrzyska Rybacka LGD zaprasza na spotkania

rybacka lgdŚwiętokrzyska Rybacka Lokalna Grupa Działania zaprasza na spotkania informacyjno-konsultacyjne we wszystkich gminach objętych działaniem ŚRLGD.  Spotkania odbędą się od 13 do 16 marca.

Wyświetlanie 1 - 10 z 510 rezultatów.
Pozycji na stronę 10
z 51